GULU GULU TAKIMI
Reklam
Reklam
Talat Duru

Talat Duru

GULU GULU TAKIMI

13 Mayıs 2015 - 08:44

GULU GULU TAKIMI

Talat DUDU (MAKALE)

Bugünkü Türkiye Büyük Millet Meclisi, şimdiye kadar Türkiye'de görülmediği gibi, dünyanın hiçbir ülkesinde benzeri olmayan bir icraat içindedir. İktidar Partisi tarafları kendi başlarına beyanat vermek hakkına sahip olmayıp Sayın Başbakan'ın sözlerini tasdik ederek o ne derse uygulamaya geçilmektedir. İyi kötü seçme hakkına sahip değildirler. Hele göklere çıkardığımız milli futbolcu Hakan Şükür, herhalde daha meclisi şereflendirmedi. Fakat maaşını kusursuz almada.
    Bugünkü iktidar kalabalığı meclis matematiğinde ağır basmaları için kullanıldığı aşikardır. Aksi halde birisi ne derse hepside onu tasdik eden renksiz kalabalığa ne gerek vardı.
    Bir zamanlar civarda bir yetiştirici hindi çiftliği açmış. Hindiler yetişme çağına gelince kubarıp ötmeye başlarlar. Birgün çiftlik sahibinin misafirleri gelir. Onlara size bir hindi sov sunayım der. Yüksekçe bir yere çıkarak yüzünü hindilere doğru döndürür. Ve hindilere nutuk çekmeye başlar.
- Nasılsınız bayanlar baylar.
- Gulu gulu gulu
- Halinizden memnun musunuz
- Gulu gulu gulu
- İyimi siniz
- Gulu gulu gulu
-Kötü müsünüz
- Gulu gulu gulu
     Bu hayvanlara ne denirse densin size gulu gulu gulu diye cevap veriyorlar. Bugünkü mecliste de aynen böyle. Ne derseniz deyiniz hep bir ağızdan gulu gulu gulu cevabını alacaksınız. Bunlarda gulu gulu takımından olsa gerek.
Bu yazı 27168 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum