ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE EMEKLİ ÖĞRETMENLERE BÜYÜK VEFA
Reklam
Reklam
Yusuf Yıldırım

Yusuf Yıldırım

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE EMEKLİ ÖĞRETMENLERE BÜYÜK VEFA

26 Kasım 2016 - 16:22

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE EMEKLİ ÖĞRETMENLERE BÜYÜK VEFA
Yusuf YILDIRIM

Arçelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitimin ışık kaynakları öğretmenleri yine unutmadı. Türkiye genelinde bu yıl ikincisi düzenlenen “Yılın Emekli Öğretmeni” ödül töreni tüm illerde yapıldı.
Karaman’da tüketicilerin kullandığı oylar ile aynı zamanda şair ve araştırmacı olan Ahmet Ataseven “Yılın Emekli Öğretmeni” seçildi. Ödül töreni Karaman Arçelik bayii Ölmez Ticaret’te gerçekleştirildi. 
Diğer illerden farklı olarak; kendisi de bir öğretmen olan Celalettin Ölmez, Karaman’ın güzide ve emekli öğretmenleri olan Ali Ünlüer ile Gönül Duru Aktaş'ı teşekkür belgesi ve hediyelerle onurlandırdı.
Program Ümit Özyurt’un nefis sunumu ile başladı. 
Önce söz alan Ali Ünlüer; böyle bir günde hatırlandığı için çok duygulandığını, çok mutlu olduğunu belirterek Celalettin Ölmez’e bilhassa teşekkür etti.
Ali Ünlüer’e teşekkür belgesini KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen verdi. Sabri Bey de öğretmenliğin kutsallığı üzerine vurgu yapan bir kısa bir konuşma yaptı.
Gönül Duru Aktaş’a ödülünü KTSO Başkanı Mustafa Toktay verdi. 
Gönül Duru Aktaş konuşmasında, teknoloji tasarım öğretmeni olarak yıllarca zevkle çalıştığını, emeklilik döneminde Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Mümine Hatun Hanımlar Lokalinde çalışmalarına devam ettiğini “Karaman Geleneksel El Sanatları” adlı kitabı ile Karaman’ın el sanatı eserlerinin ölümsüzleştirildiğini belirtti. Çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekleyerek konuşmasını bitirdi.
Yılın emekli öğretmeni seçilen Ahmet Ataseven’e ise teşekkür belgesini ve ödülünü Ölmez Ticaretin sahibi Celalettin Ölmez verdi. 
Ahmet Ataseven konuşmasında ilk defa bu şekilde onurlandırıldığını ve çok mutlu olduğunu belirtti. Çalışmalarının hem edebiyat hem de tarih alanında devam ettiğini söyledi. 
Programın sonunda bir sürpriz yaşandı. Eski bir öğretmen olan Celalettin Ölmez’e yeğeni Dilara Güngör, katılım belgesi verdi.
Birçok emekli öğretmen ve dostları programa katılarak desteklerini gösterdiler.
Program sonunda Gönül Duru Aktaş, Karaman Geleneksel El Sanatları; Ahmet Ataseven ise Sevdalı Duruş adlı kitaplarını programa katılan dostlarına imzaladı. Program kokteyl ikramı ile sona erdi.
Program rutinin üstünde fedakarane hazırlanmış.
Her organizasyon zordur, emek ister, zihinsel efor ister. Program 10 günlük hummalı bir çalışma ile hazırlandı. Arka planda Celalettin Ölmez ve yeğeni Dilara Güngör; eli öpülesi öğretmenlerin hak ettiği bir titizlikte hazırlık yaptı. 
Ortaya; her yerde göremeyeceğimiz, sıcak samimi duygulu bir program çıktı. 
Tüm öğretmenler adına Celalettin Bey’e ve Dilara Hanım’a teşekkür ederim.

 

 

 

Bu yazı 15132 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum