Reklam
Reklam
Bugün

Eski Eşyaları Geri Dönüşümle Kullanılır Hale Getiriyor

29 Haziran 2021 - 16:43
Güncelleme: 25 Ekim 2021 - 13:52
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gönül Dağı'nda Bir Karamanlı
Gönül Dağı'nda Bir Karamanlı

MİLLİ EĞİTİM EMEKLİ MÜFETİŞİ AYHAN KOÇ  “ÜRETMEYENİN TÜKETMEYE HAKKI YOKTUR.”

Eski eşyalara hayat veren emekli milli eğitim müfettişi Ayhan Koç evinin kapısını Uyanış Haber’e açtı. Erzincan doğumlu Ayhan Koç 1996 yılında emekli olduktan sonra Karaman’da yaşamaya devam etti. Evinin bahçesinde küçük bir atölyede eski malzemelerden oyuncak araba, robot, olta alarmı ve daha pek çok obje üreten Ayhan Koç, 50 yıldır uğraş edindiği hobisi için “üretmeyenin tüketmeye hakkı yoktur” dedi.

Edirne Öğretmen Okulu’ndan mezun olan Ayhan Koç  “70’li yıllarda her şeyimizi kendimiz üretirdik. Tüketim çılgınlığımız yoktu. Yaradan Asr suresinde doğruluk ve sabır der. Maalesef yeni yetişen nesilde doğruyu arama ve sabır yok. İnternetten edinilen yalan yanlış ve kirli bilgiyle günü birlik yaşayan bir nesil ile karşı karşıyayız.  Ben öğretmenim. Öğretmen, son nefesine kadar etrafını aydınlatmaya, doğru örnek olmaya devam eder. Köpeğimle birlikte semt parkına gidiyor, oradaki gençlerle sohbet ediyorum. Çoğu ziyaretime geliyor atölyeyi görüyor geziyor. Üretmeyi seviyorum, doğru davranış bile üretimdir.”

Gece gündüz atölyesinde hayat arkadaşı ile birlikte kendine üretmekten yana bir hayat kuran emekli Ayhan Koç büyük bir özenle ürettiği eşyaları imkân verilirse Karamanlılara sergilemeyi istediğini belirterek, çalıştıkça kafa yordukça ve ürettikçe kendisini çok iyi hissettiğini sözlerine ekledi.

 

HABER: Yasemin KÜÇÜKCİCİBIYIK