Reklam
Reklam

Vekil Şeker: "Üç yıldır mezarımda otlar bitecekti"

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Vekil Şeker: "Üç yıldır mezarımda otlar bitecekti"

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Vekil Şeker:
Editor: Necati Ermiş
16 Temmuz 2019 - 11:01

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, "Üç yıl önce bugün Ankara'dan doğruca yeğenimin kına gecesine geçmiştim. Bayanları salona götürüp geldik. Çay içerken Mhp İl Başkanımız Oktay bey aradı. Vekilim İstanbul'da köprüde bir hareketlilik varmış bilginiz var mı dedi. Sonrasında telefon trafikleri ve net ne olduğu anlaşılmazken bir sıkıntı olduğu belli olmaya başladı. Eşimi salondan alıp çocuklarla birlikte eve bıraktım. Genel Merkezle görüşmeler neticesinde danışmanımla birlikte il Başkanlığı binasına gittim. Aşağıda 15-20 genç vardı. Ellerinde bayraklarla buradan ayrılmamalarını, taşkınlık yapmadan, insana ve çevreye zarar vermeden tepkilerini göstermelerini söyledim. İl Başkanlığında 2-3 kişi vardı. Başkanın odasını açıp görüşmelere devam ederken İl Başkanlığı dolmaya başladı. Meydanda da birikmeler haberi geldi. Hep beraber kent meydanına gitmek için yola çıktık. Kol kola omuz omuza kendimi hiç bu kadar güçlü hissetmemiştim. Sanki bir vursam bir bölük haini devirebilecek gibi, en ufak bir korku, endişe yoktu hiç birimizde. Meydan da sahne, kürsü yok. Aktekke Camisinin üçgen şeklindeki duvarın üzerinde elimizde megafon, sesimiz kısılıyor, meydan doluyor, gelen haberleri de hemşehrilerimize iletiyorduk. Kuranı Kerim okunuyor,dualar ediliyor, hele o sela sesleri kulaklarımızdan asla çıkmıyordu. Her sela sesi o geceyi hatırlatır bana. Devamında Ankara'ya gelmemiz söylendi. Eve varıp abdest tazeledikten sonra eşime vasiyetimi bırakarak vedalaştık. Belediye Başkanımız Ertuğrul beyin koruması Mehmet Akkalp o zamanki danışmanım Nurullah Koçak ile neyin bizi beklediğini bilmeden yola çıktık. Ankara'ya vardığımızda Meclisin alt ucunda genel kurmayda çatışmalar devam ediyordu. Güvenlik sebebiyle araçla almadılar. Yürüyerek girdik. Meclisin bahçesine bomba düşeli fazla olmamış, Meclisin içinde her taraf yıkık, dökük ve toz duman tam bir savaş ortamıydı. Sabah olduğunda darbe bastırılmış, 251 Şehit, 2626 Gazi, her vatanseverde derin izler bıraktı. Başarılı olsalardı benimde üç yıldır eğer bulunursa mezarımda otlar bitecekti. Rabbimin izniyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Bayrak, Vatan, Devlet, Ezan sevdalısı Vatan evlatları imanlarıyla tıpkı Ecdadı gibi çiğnetmedi, çiğnetmeyeceğini gösterdi. Belediyenin süs havuzundan son abdestini alan, ateş açana koşarak giden, tankın egzozuna battaniye sokan, ekinini uçağın görüşünü kapatsın diye yakan, F16'nın üzerine binadan atlamaya kalkan, kısaca ülkemin insanı hepinizi çok seviyorum. Rabbime bu vatanda sizlerle Müslüman olarak yarattığı için hamd ediyorum. Allah bir daha böyle bir günü yaşatmasın. Birliğimizi daim etsin. Artık aynı inanç, şuur ve birliktelikle, Ülke olarak ayağa kalkma zamanı inşallah." ifadelerine yer verdi. 

Bu haber 1683 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum