Reklam
Reklam

TÜBİTAK proje yarışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı

TÜBİTAK proje yarışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı

TÜBİTAK proje yarışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı
Editor: Murat Özünal
15 Ocak 2021 - 13:35

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, TÜBİTAK İl Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve ortaokul ile lise öğrencilerinin araştırma proje yarışmalarına yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, TÜBİTAK projelerinin eğitimin önemli bir parçası haline geldiğine dikkat çekerek öğretmenlerini öğrencilerini projelere yönlendirmesini ve teşvik etmesini istedi. 

Mehmet Çalışkan, "Salgın sürecinde öğretmenlerimizin yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Ara ara katılmış olduğum canlı derslerde öğretmenlerim sınıf ortamında nasıl ders işliyorsa uzaktan eğitimde de aynı şekilde dersini işliyor. Bu durum bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Salgın süreciyle birlikte eğitim farklı bir boyuta taşındı. Öğretmenlerimizin bu süreci layıkla yürüttüğünü gördük. Bizler yaptığımız işin farkındayız ve öğrencilerimizi nasıl daha iyi yetiştirebiliriz diye uğraşıyoruz" dedi.

Bizler her alanda, ıskalamadan nitelikli öğrenci yetiştirmemiz gerekir diyen İl Müdürü Mehmet Çalışkan,  “Ülkemizin nitelikli öğrencilere ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılamak için öğretmenlerimize önemli görevler düşüyor. Zamanı yakalamak adına çığır açan projeler ortaya koymalıyız. Bu çalışmaların en güzel sahnesi ise TÜBİTAK projeleridir. Bu anlamda bugün yapılacak toplantı öğretmenlerimize ve öğrencilerimize önemli katkılar sağlayacaktır. Katılımlarınızdan dolayı tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan selamlama konuşmasının ardından TÜBİTAK İl Koordinatörü Deniz Öcal ve Hatay BİLSEM Proje Danışmanı Mustafa Kemal Kalkan tarafından katılımcılara TÜBİTAK araştırma projeleri hazırlama eğitimi verildi.

Bu haber 1012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih korkmaz
    1 ay önce
    Türkiye’nin AB Üyeliği sürecinde ihtiyacı olan kalkınma hedeflerine paralel danışmanlık hizmetlerine kaliteden ödün vermeden devam eden https://www.protimeas.com/ Devletin kalkındırmayı hedeflediği kesimi amacına uygun şekilde kaliteli projelerle desteklemeyi sürdürecektir.