UA-122248373-1
Reklam
  • Reklam
STAJYER ÖĞRENCİLERE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

STAJYER ÖĞRENCİLERE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

Karaman’da Stajer Öğrencilere Teknik Gezi Düzenlendi.

11 Ağustos 2017 - 15:02

2017 yılı yaz döneminde Tarım İl Müdürlüğünde stajını yapmakta olan öğrenciler için Akçaşehir Kasabasına bir teknik gezi düzenlendi.
    Çeşitli üniversitelerin Ziraat Fakültesi, Gıda Teknolojisi ve Organik Tarım Bölümlerinde öğretim gören 15 stajyer öğrencimizin Karaman'da yürütülen tarımsal faaliyetleri yerinde görmeleri ve tarımsal faaliyetlerle ilgili kullanılan teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ilimizde bitkisel ve hayvansal üretim yapan firma ve kooperatiflerin tesisleri ziyaret edildi.
    Teknik gezi kapsamında Karaman Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Kızıldenizler soğuk hava deposu, elma tasnif ve paketleme tesisi ile Akçaşehir Kasabasında bulunan Engin Tarım Firmasına ait elma bahçeleri incelenmiştir. Engin Tarım İşletme Müdürü Halil TÜRK tarafından elma bahçesi ve yetiştiriciliği hakkında bilgiler verilen teknik gezide son olarak Serinler Hayvancılık İşletmesinde incelemelerde bulunuldu. Teknik gezide ilgili kuruluş yetkilileri tarafından stajyer öğrencilere tesisler ve üretim alanları ile kullanılan teknolojiler hakkında teknik bilgi verilerek, çalışmalar uygulamalı olarak gösterilmiştir.


 

Bu haber 1865 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x