Reklam
Reklam

MİSAFİR ANNE UYGULAMASI BAŞARILI VE ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

MİSAFİR ANNE UYGULAMASI BAŞARILI VE ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

MİSAFİR ANNE UYGULAMASI BAŞARILI VE ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR
Editor: Uyanış Haber Merkezi
21 Ocak 2019 - 13:42

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi; “Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla 2008 yılında Bakanlığımız tarafından başlatılan “ Misafir Anne Uygulaması” büyük bir özveri ile İlimizde başarılı bir şekide yürütülmektedir. 

Amacımız gebelerimizin sağlıklı ve uygun koşullarda doğum yapmalarını sağlamaktır.

Bu program kapsamında yılın belli zamanlarında olumsuz iklim ve ulaşım şartlarının ulaşımı imkânsız hale getirebildiği bölgelerdeki gebelerle, sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebelerin tespit edilerek; planlanan merkezlere nakledilmesi, konaklatılması, hastane şartlarında doğumlarının gerçekleştirmesi, doğum sonrası anne ve bebeğin sağlık durumunun uygun hale getirildikten sonra tekrar evlerine götürülmesi sağlanmaktadır.

Bu kapsamda 18.01.2019 tarihinde İlimiz Ermenek ilçesi ve köylerinde ikamet eden, misafir anne uygulamasını kabul eden gebelerimizin beklenen muhtemel doğum tarihine uygun olarak Müdürlüğümüze ait araçla evlerinden alınarak. Karaman Devlet Hastanesine nakilleri sağlanmıştır.

Sağlıklı anne, mutlu bebek, mutlu gelecek !”

Bu haber 679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum