Reklam
Reklam

Minik Öğrenciler ‘Keşfederek Öğreniyorum Projesi’ Kapsamında Hünerlerini Sergilediler

Minik Öğrenciler ‘Keşfederek Öğreniyorum Projesi’ Kapsamında Hünerlerini Sergilediler

Minik Öğrenciler ‘Keşfederek Öğreniyorum Projesi’ Kapsamında Hünerlerini Sergilediler
Editor: Murat Özünal
10 Nisan 2021 - 20:00

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve eşi hanımefendi Munise Işık, Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından hibe desteği almaya hak kazanan ‘Keşfederek Öğreniyorum Projesi’ kapsamında kreş öğrencileri tarafından Steam Temelli Beceri Atölyelerinde hazırladıkları çalışmalardan oluşan serginin açılışına katıldı.

Programda, Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ‘Keşfederek Öğreniyorum’ proje koordinatörü Zeliyha Akçan projenin konusu, gerekçesi, iştirakçileri ve eğitim kadroları ve amacı hakkında bilgi vermesinin ardından, Vali Mehmet Alpaslan Işık, eşi hanımefendi Munise Işık ve beraberindeki heyetle birlikte 4-11 yaş arası çocukların Steam Temelli Beceri Atölyelerden oluşan mutfak atölyesi, ahşap atölyesi, sanat atölyesi, spor atölyesi ve robotik kodlama atölyelerinde ortaya koydukları çalışmaları incelediler.

Çalışmalarını sergileyen minik öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Mehmet Alpaslan Işık ve eşi hanımefendi Munise Işık, eğitmenlerden bilgiler alarak öğrencileri ve eğitmenleri tebrik ettiler. Programın sonunda Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından Vali Işık ve eşi hanımefendi Işık’ a ebru çalışmasıyla isimlerinin yazıldığı tablo hediye edildi. 

Keşfederek Öğreniyorum Projesi kapsamında düzenlenen sergiye; Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık AK, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin ve AK Parti İl Başkanı Av. Abidin Çağlayan katıldı.

Bu haber 932 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum