Reklam
Reklam

MHP Karaman İl Başkanı Ünüvar güven tazeledi

MHP Karaman İl Başkanı Ünüvar güven tazeledi

MHP Karaman İl Başkanı Ünüvar güven tazeledi
Editor: Murat Özünal
26 Eylül 2020 - 11:26

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman İl Başkanlığı'nın 13. Olağan Kongresi yapıldı. 

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut İl Başkanı Mahmut Ünüvar güven tazeledi.

Kongre, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Aktekke Aile Çay Bahçesinde düzenlendi.

Kongreye, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, MHP MYK Üyesi Hüseyin Korkmaz, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ile ilçe ve belde belediye başkanları ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının arından MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreyle ilgili gönderdiği mesajı okudu. 

Ardından kongrede konuşan MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, “Kadrolarımızı 2023 lider ülke Türkiye hedefimize hazırlayacak olan Büyük Kurultay sürecinin, Karaman ölçeğindeki kongre takvimi bugün tamamlanıyor.

Dava arkadaşlarımızla birlikte; Milli akıl, kavrama ve ahlaklı işleyiş açısından Karaman'da yerel siyasetin doğru anlaşılması, anlatılması ve uygulanması konularında sorumluluk taşıdığımızı biliyoruz.

Taze kan takviyesi yaptığımız kongrelerimizin ardından, Genel Başkanımız-bilge liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in işaret ettiği yüksek ülkülere ulaşmak için, ayrıca hem şehrimizin hem de ülkemizin milli huzur içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Merhum Erol Güngör'ün; "Milliyetçiler memlekette birliği kurmak veya ayakta tutmak için uğraşan insanlardır" sözünden hareketle, Karamanlı hemşerilerimizi ortak noktalarda birleştirerek ayrımcılığa ve anlaşmazlığa set çekeceğiz.

“ŞEHRİMİZDE VATAN VE BAYRAK SEVDALILARINA KILAVUZLUK EDECEĞİZ”

Karamanoğlu Mehmetbey'den Tahsin Ünal'a uzanan Türkçe duruş, Kızıllarağini'den Mustafa Kemal'e ulaşan milli diriliş ve Yunus Emre'den Gufranl'ye miras kalan aşkla, şehrimizde vatan ve bayrak sevdalılarına kılavuzluk edeceğiz.

Hemşerilerimizin talep ve düşüncelerine açık, katılımcılığı benimsemiş ve sürekli halkla iç içe olmaya özen göstererek kesintisiz saha çalışmaları yürüteceğiz.

Bütün bunları yaparken de Merhum Cenap Şahabettin'in belirttiği gibi, Meşe gölgesinde filizlenen yosunların, kendilerini meşe fidanı sanmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Nitekim değer üretmeyip ihtilaf körükleyişlerine muhatap olduğumuz bu anlayışa karşı ortaya koyacağımız tavrımız, çalışma azmimizi ve kadrolarımızın huzurunu koruyacaktır.

Fakat tasvip etmediği noktalara uzanan değişmeyi gören ve hedeflediği geleceğin aleyhte bir sonuca vardığının farkında olup pişmanlık duyan arkadaşlarımıza, kapımızda gönlümüzde her daim açık olacaktır.

Yorulmadan, durmadan ve engelleri birlikte aşarak ilerleyeceğimiz kadrolarımıza yürekten güveniyor, her biri ile iftihar ediyorum” dedi. 

“BU MİLLETİN BİLEĞİNİ HİÇ BİR GÜÇ BÜKEMEZ”

Ünüvar'ın ardından konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, gündemdeki konular hakkında değerlendirmede bulundu.

MHP'nin Türk milletinin umudu, Türkiye'nin korkusuz gücü olduğunu belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Bizim tarafımız Türkiye'dir, Türk Milletidir. Türk milleti asırlardır sayısız badire ve belaları def ederek bağımsızlığını korumayı başarmıştır. Üzerinde yaşadığımız vatan coğrafyasının bedeli çok ağır ödenmiştir. Bu coğrafyada Türk milletinin mührünü sökmeye Türklüğün izini silmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Bu milletin bileğini hiç bir güç bükemez" diye konuştu. 

Kalaycı, Türkiye'nin bugün bir yandan salgınla mücadele ederken diğer taraftan Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Kıbrıs'tan Ege'ye, Irak'tan Suriye'ye kadar pek çok sorunla uğraştığını dile getirerek şunları kaydetti:

"Türkiye'nin milli güvenliğini ve bekasını yakından ilgilendiren çok sıcak gelişmelerin yaşandığı bir süreçte CHP ve yedeklerinin siyasi polemiklerle vakit geçirmesi, Türkiye sevdasından ne kadar mahrum olduklarını esasen göstermektedir. HDP, CHP, İP, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Babacan alayı birbirine ulanmış hepsi aynı yolun yolcularıdır. Partilerinin adı ayrı ama söylemleri aynıdır. Sürekli felaket tellallığı yapıyorlar. Krizi, karmaşayı, kaosu tahrik ve teşvik ediyorlar."

Bunların karanlık bir kampanya yürüttüklerini aktaran Kalaycı, "Bunların dillerinde hep Demirtaş var. Tahliyesini istiyorlar. Kahvaltı muhabbeti yapıyorlar. Utanmadan şeref madalyasına layık görüyorlar. Demirtaş kim? Teröre örgütü yöneticiliği, terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik, halka, kanunlara uymamaya tahrik, suçu ve suçluyu övme gibi suçlardan tutuklu. Bebek katili terörist başının heykelini dikeceğini söyleyen, 54 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6-7 Ekim kalkışmasının azmettiricisi, teröristleri kazdıkları çukurlara gömdüğümüz ama 793 kahramanımızı şehit verdiğimiz hendek terörünün azmettiricisi. Ne kahvaltısı, ne madalyası ya! Bari Allah'tan korkun şehitlerimizden utanın, yazıklar olsun size." dedi.

Kalaycı, milletin her şeyin farkında olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yine bunlar terörle mücadelede her operasyona karşı çıkan savaş, halk sağlığı sorunu diye bir kez olsun şehitlerimizi ağzına almayan teröriste ödül veren Türk Tabipler Birliği yönetiminin yanında saf tuttular. Hiç kuşkusuz aziz milletimiz her şeyin farkındadır. Cumhur ittifakı yoluna ve Türkiye'ye hizmetine azimle, inançla, imanla devam etmektedir. Cumhur ittifakı Türkiye'nin milli birliğini, tarihsel haklarını, ekonomik menfaatlerini, toplumsal huzurunu, iç barışını ve bekasını refah ve zenginliğini temine kararlı ve yeminlidir."

Yapılan seçimin ardından Ünüvar güven tazeleyerek yeniden MHP İl Başkanlığına seçildi.

Bu haber 1757 defa okunmuştur.