Reklam
Reklam

MEDAŞ Karaman’da Yatırımlarını Tamamladı

MEDAŞ Karaman’da Yatırımlarını Tamamladı

MEDAŞ Karaman’da Yatırımlarını Tamamladı
Editor: Murat Özünal
01 Şubat 2020 - 09:49

2019 yılında hizmet alanında yaklaşık 400 milyon lira yatırım yapan Meram Elektrik Dağıtım A.Ş, hizmet verdiği Karaman ilinde de kesintisiz enerji için yatırımlarını tamamladı.

Arıza sayısını düşürmek, kesinti sayısını azaltmak amacıyla Hamidiye Mahallesi Orta Anadolu Sanayi Sitesi’nde bulunan elektrik hatları yer altına alındı. Ayrancı ilçesi Üçharman-Berendi köyleri arasındaki enerji nakil hattı, Kavaközü-Küçükkoraş-Kayaönü köyleri arasındaki enerji nakil hattı, Kızılkuyu, Akarköy ve Özyurt köylerinin enerji nakil hatlarının yenilenmesi, Morçalı Köyü ve Bakır Köyü şebekelerinin yenilenmesi sağlandı.

Yeni enerji taleplerinin karşılanması amacıyla Güldere Köyü,  Ermenek Kazancı Çatalbadem Mahallesi ve Seyran Mahallesi Afet Evleri mevkii çalışmaları tamamlandı. 

Adalet Sarayı ve Emniyet Müdürlüğü çevresi, Türk Dünyası Parkı giriş yolu,  Karaman Merkez Üniversite Mahallesi Şehit Muhammed Yalçın ve Kızılay Caddeleri, Karaman Merkez İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi Prof.Dr.Ahmet Zeki Velidi Togan Bulvarı ve Hamidiye Mahallesi 100. Yıl Caddesi ve Organize Sanayi Caddesi yeni aydınlatma tesisleri yapıldı.

Bu haber 1106 defa okunmuştur.