Reklam
Reklam

Mahsur Kalan Mevsimlik Tarım İşçileri Yürütülen Çalışmaların Ardından Kurtarıldı

Mahsur Kalan Mevsimlik Tarım İşçileri Yürütülen Çalışmaların Ardından Kurtarıldı

Mahsur Kalan Mevsimlik Tarım İşçileri Yürütülen Çalışmaların Ardından Kurtarıldı
Editor: Murat Özünal
10 Nisan 2021 - 19:31

İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimize bağlı Sudurağı beldesinde çalışan ve olumsuz hava şartları nedeniyle yaşadıkları bölgede mahsur kalan mevsimlik tarım işçileri yürütülen çalışmaların ardından kurtarıldı.

Yoğun hava muhalefeti nedeniyle yaşadıkları bölgede mahsur kalan tarım işçilerinin kurtarılması amacıyla AFAD İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Sudurağı belediye başkanlığının yürüttüğü ortak çalışma sonrasında iş makinelerinin kapanan yolları açmasıyla birlikte bölgede mahsur kalan vatandaşlara ulaşıldı.

Yürütülen özverili çalışmaların ardından mahsur kaldıkları bölgeden aileleriyle birlikte kurtarılarak Sudurağı beldesine getirilen tarım işçileri daha sonra Karaman Belediye başkanlığından tahsis edilen otobüslerle Karaman’a getirilerek Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Nefise Sultan kız yurduna yerleştirildi. 

Etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sudurağı beldesinde mahsur kalan mevsimlik tarım işçilerinin bulunduğu bölgeye giderek kurtarma çalışmalarını koordine eden Vali ışık kurtarılan işçiler ve çocukların bindirildiği otobüslere binerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

Vali Işık, işçiler ve ailelerine barınma ile birlikte temel ihtiyaçların da karşılanması konusunda gereken çalışmaların yapılacağını belirterek tarım işçilerinin aileleriyle birlikte mahsur kaldıkları bölgeden kurtarılmasında emeği geçen ilgili kurum ve kuruluşlara tek tek teşekkür etti.

Bu haber 818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum