Reklam
Reklam

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI
Editor: Uyanış Haber Merkezi
21 Ağustos 2018 - 10:04


AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir mübarek Kurban Bayramını daha aziz Milletimiz ile birlikte idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah (C.C) dan niyaz ediyorum.

Kurban, cömertliktir, Kurban, dayanışmadır, Kurban, yoksulların çocukların, yetimlerin, öksüzlerin, hastaların gözetilmesi ve sevindirilmesidir. Kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır.

İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban Bayramı’nda birliğin göstergesi Hac ibadeti ve Hz. İsmail’in teslimiyeti ve Hz. İbrahim’in sadakati bilinciyle kesilen kurban ibadeti kulların Yüce Allah’a yakınlaşmasına bir vesiledir.

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, birbirimize daha çok kenetlenmemize ve kardeşlik hukukunun gereklerini hakkıyla yerine getirmemize vesile olan çok özel zaman dilimleridir.

Yüce Allah (C.C)’tan kendisine sunulan tüm kurbanlarımızı makbul buyurmasını, kesilen kurbanlarımızı hem zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılmasını niyaz ediyorum. Hac farizasını yerine getiren tüm vatandaşlarımızın ve kardeşlerimizin de haclarının kabulünü Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Karamanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik eder, hayırlara ve bereketlere vesile olmasını ve bütün insanlığa ve ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Dedi

 

CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver Kurban Bayramında bir mesaj yayınladı. Vekil Ünver mesajında, “Asırlardır bizleri barış, sevgi, kardeşlik, dostluk gibi en yüce değerlerin ışığında buluşturan; yüreklerimizi huzur ve dayanışma hisleriyle dolduran Kurban Bayramı’nı bir kez daha ve hep birlikte karşılamanın sevinci ve heyecanı içindeyiz.

Yaşadığımız coğrafyada ve tüm Müslüman âleminde her bayram sevinç ve umuttur. Biz de her zaman olduğu gibi, bugün de tüm zorluklara rağmen geleceğe umutla bakmaya devam edeceğiz. Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle gözyaşının yerini sevince bıraktığı; işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulduğu, özgürlüğü, demokrasiyi, adaleti, barışı ve dayanışmayı büyüten bir ülke ve dünya özlemimizi bir kez daha yineliyorum.

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde, Kurban Bayramının bütün sıkıntılara rağmen geleceğimiz açısından umut olmasını diliyor; kardeşlik, sağlık, mutluluk, huzur, barış ve adalet getirmesi ve daha nice bayramlara ulaşmak temennim ile hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor; kurbanlarımızın ve ibadetlerimizin kabulünü Yüce Allah'tan niyaz ediyor ve bizlere dini bayramlarımızı özgürlük içerisinde kutlama fırsatını sağlayan başta devletimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

REKTÖR PROF. DR. MEHMET AKGÜL

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluk, dayanışma ve yardımlaşma duygularının en samimi şekilde hayatımıza yansıdığı bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sevgi ve merhametin toplumumuzun bütün kesimine yayıldığı, dargınlıkların son bulduğu ve sorumluluklarımızın bilincinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin gözetildiği, son dönemde yaşanan küresel olaylar neticesinde ülke olarak çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ve beraberliğimizin can bulduğu, ülkemizin yanı sıra tüm İslam coğrafyasında huzurun ve bereketin hâkim olacağı bir bayram geçirebilmek en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olmak üzere bütün Karamanlı hemşehrilerimizin ve milletimizin Kurban Bayramı’nı kutlar; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”

MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRÜ MEVLÜT KUNTOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kutoğlu Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yayınladığı mesajında;

“Vatan bahsinde teferruatı hiçe sayan milletimiz, içerisinde bulunduğu süreçte birlik ve beraberliği hat safhada yaşamaktadır. Bu iklim içerisinde bayrama girerken Allah’a ve kullara yakınlaşma vesilesi olan kurbanlıklar kesilecek, en yakınımızdan en uzağa paylaşmayı kardeşlik vesilesi kılacağız.

Necip bir milletin fertleri olarak zorlukları ancak birlikte aşmanın kolaylığını dosta ve düşmana her daim göstermişiz. Birliğimizin, dirliğimizin sarsılmaz kaynağı olduğunu çok iyi idrak ediyoruz. Bu bilinçle bayramı, kardeşliğimizi pekiştiren bir fırsat olarak görmeli, paylaştıkça artan bereketin tüm ölçütlerin üstünde bir değer olduğunu hatırda tutmalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, hep bir arada huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, tüm eğitim çalışanlarımızın, velilerin ve sevgili öğrencilerimizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar; sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım” dedi.

AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI MEHMET ER

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mehmet Er, “Kurban Bayramının, aziz milletimize ve İslam dünyasına barış huzur ve mutluluk getirmesini diledi. Başkan Er, Küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların ve hasretliklerin sona erdiği bir bayramın daha milletçe idrak edildiğini belirterek, “Kurban Bayramı’nın aziz milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadesini kullandı.

Kurban, cömertliktir. Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. Kurban, bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. En önemlisi de kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Ve elbette bugünler, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın gözlerindeki sevinç ve aydınlığı hem arttırmanın hem tanıklığıyla mutlu olmanın günleridir. Özellikle Kurban Bayramının, bayramlarımız içinde kendine mahsus bir yeri ve anlamı vardır” ifadelerini kullandı.

Bu duygularla Mübarek Kurban Bayramının İslam âlemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, ülkemize, bütün vatandaşlarıma, bütün insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum” dedi.

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETER V. ALİ YENER TERLEMEZ

Yaşama ve insana ilişkin güzelliklerin canlanmasına, içtenlikle paylaşılmasına olanak veren bir bayramı daha karşılıyor olmanın sevincini yaşıyoruz.

Evrensel anlamda sevginin ve saygının sembolü olan bayramlar, birlik ve beraberliğe aracılık eden özel günlerdir. Bu Kurban Bayramı’nın da dünyada ve ülkemizde barışa, huzura, kardeşliğe katkıda bulunması en önemli dileğimizdir. Hoşgörüyü ve sevgiyi esas alacak, toplumları yakınlaştıracak, ön yargıları kıracak bir iklime insanlığın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle:“Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Mübarek Kurban Bayramınızı tüm İl Özel İdaresi ailesi adına tebrik eder, sevdiklerinizle beraber sağlık ve huzur içinde geçirmenizi Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.”

 

AK PARTİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ATABAY

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Atabay, Kurban Bayramı vesilesi ile kutlama mesaj yayınladı. Atabay, “Bayramlar, toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biridir” dedi.

Atabay mesajında, “Hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu, dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın en sıcak ve güzel bir şekilde yaşandığı günlerdir bayramlar. Hüznümüzü, kederimizi, yokluğumuzu paylaştığımız; sofraların bereketlendiği, yüzlerin biraz olsun tebessüm ettiği günlerdir. Kurban Bayramları, paylaşmanın ve bir olmanın en güzel günleridir. Paylaştıkça büyürüz ve bir oluruz. Duaların geri çevrilmediği, mazlumun, yoksulun ve kimsesizlerin biraz olsun nefes aldığı bu güzel günleri en iyi şekilde değerlendirmek, ortak değerlerimizi bir sonraki kuşağa aktarmak ve manevi atmosferi doyasıya yaşamaktır. Kurban Bayramı. Bayramlaşmak barışmaktır, bayramlaşmak kucaklaşmaktır, bayramlaşmak yardımlaşmaktır. Bayramlar sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruğa ulaştığı ve paylaşıldıkça anlam kazanan günlerdir. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, huzur dolu, sükun dolu bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ediyorum” dedi

AK PARTİ KARAMAN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI İMİŞ GÜNENÇ

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç Kurban Bayramı Mesajı:

“Bayram, Bolluk, bereket, yardımlaşma, dayanışmadır.

Bayram, aile, birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik, akrabalık, paylaşma, kaynaşma, tevazu, ziyaret, hatırlama, sevinçdir.

Allah’a yakınlaşmak’ adına kestiğimiz kurbanlarımızı muhtaç ve yoksullarla paylaşarak İslam’ın verdiği kardeşlik ve yardımlaşmak duygularını yaşadığımız bir zaman dilimidir.

Kurban, sahip olduklarımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanın tadına varma fırsatı, katılaşan kalplere, hayatın ve varoluşun gerçek anlamını unutan zihinlere öze dönüş çağrısı içeren bir hikmetler bütünüdür. Kurban Bayramı, rahmetin ve bereketin, bolluk içinde yaşandığı, milletimizin her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel günlerimizden birisidir.

Sevgi ki insanları kaynaştıran en önemli değerdir.

Bu bayram günlerini, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesi, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının; ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna, barışa, kardeşliğe ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm İslam aleminin, Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

AK PARTİ KARAMAN İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI MUSTAFA KALE

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kale yayınlamış olduğu mesajda şunları ifade etti. "Bayramlar insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir.Bu nedendir ki asırlardır bizleri birbirimize bağlayan, manevi unsurlardan biri Kurban Bayramıdır.Toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutan Kurban, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunarak, zengine, malını Allah rızası için harcama alışkanlığını kazandırarak, paylaşma kültürünü geliştirerek, fakirlerinde kendilerini yaşadıkları toplumun bir üyesi olarak görmesine vesile olur. Bu nedenle, Kurban Bayramı süresince birbirimizi ziyaret ederek, eksiklerimizi dikkate alarak, öğrenciyi, fakiri-fukarayı, kimsesizi-yetimi incitmeden, onları gözeterek bir bayram geçirmeye gayret etmeliyiz.   

Bu duygu ve düşüncelerle bütün  hemşerilerimin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF BAŞTUĞ'UN

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ'un Kurban Bayramı Mesajı

Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.

Anadolu coğrafyasında bayramlar umudun ışığıdır. Her ne olursa olsun, tüm zorlukların karşısında umut dolu duracağız. Kurban Bayramının getirmiş olduğu heyecan ve umut bizlere güzel günleri hep birlikte dayanışmanın gereği, paylaşan bir toplum olarak yeniden daha güçlü, birlik ve beraberlik içinde özgürce, adaletin hakim olduğu, yoksulluğun zorlukların son bulduğu bir bayram olmasını, dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramımız mübarek olsun. Rabbim kurbanlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

SAADET PARTİSİ GİK ÜYESİ VE İL BAŞKANI ŞABAN ŞAHİN

İnşallah önümüzdeki Salı günü İslam dünyası olarak Kurban Bayramını idrak edeceğiz.

Bu mübarek günlerin ülkemizin ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum.

Kurban Bayramının İslam ülkelerinde ve yeryüzünde akan kanın, yaşanan acıların ve zulümlerin son bulması için bir fırsat olmasını temenni ediyorum.

Ülkemiz tarihi bir süreçten geçiyor.

Bugün;

Kalbimizdeki kini kurban edip kardeşliği tesis etme günüdür.

Kalbimizdeki kibri kurban edip tevazuyu tesis etme günüdür.

Kalbimizdeki hırsı kurban edip kanaati tesis etme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve İslam dünyasının Kurban

Bayramını tebrik ediyor hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum.

 

Bu haber 2972 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum