Reklam
Reklam

Kaymakam Şahin, Kazımkarabekir'e veda etti

Kaymakam Şahin, Kazımkarabekir'e veda etti

Kaymakam Şahin, Kazımkarabekir'e veda etti
Editor: Murat Özünal
12 Eylül 2020 - 23:40
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameyle Karaman’ın Kâzımkarabekir İlçesine yeni kaymakam atandı.

Kâzımkarabekir Kaymakamı Yasin Şahin, yayınlanan son kararnameyle Konya’nın Yalıhüyük İlçesine atanırken Kâzımkarabekir Kaymakamlığına da Muhammed Enes Çıkrık atandı.

Kaymakam Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"İlçemize hizmet etmek için verilmiş olan kısa süreli görevlendirmemizin ne yazık ki sonuna geldik. Bir ilçeye daha kalbimizi bırakarak ayrıldığımızı tabi belirtmek isterim.

Bu süre zarfında benim için en önemli husus Kazımkarabekir Paşa’mızın memleketine hizmet etmenin bilincinde olmaktı. Bu hizmetin bir bedeli olarak da bu hususta çalışmalar yapmak gerekiyordu. En önemli çalışmamız Karamanlı Kıbrıs Gazileri’mizin Barış Harekatı sırasındaki hayat hikayelerinin derlendiği bir çalışmaya öncülük etmek oldu. Çok yakında kitabımız Karamanlı hemşehrilerimiz ile buluşacak ve tüm kurumlara, vatandaşlarımıza dağıtılacaktır.

Kazımkarabekir Şehitliği’ndeki 15 Temmuz Şehidimiz Muhammed Yalçın kardeşimizin mezarının onarımı için Sayın Valimize ve İl Özel İdare Sekreterimize teşekkürlerimi sunuyorum. “15 Temmuz Şehitleri Hayır Çeşmesi” için de hayırseverlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Şehitliğimize 30 adet fidan dikimine öncülük eden Karaman Orman İşletme Müdürü’müze de teşekkür ediyorum.

Salgın sürecinin başından itibaren etkin bir mücadele ile sahada görev alan muhtarlarımız şimdi de Mahalle Denetim Ekipleri vasıtasıyla sahadalar. Kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.

Sayın Valimize, vali yardımcılarımıza, hemşehrimiz Hacı İbrahim abimize, desteklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. 

Değerli kasabalı hemşehrilerim,

Yarım kalan bir sevda oldu bu. Samimiyetimle sizlere hizmet etmek istediğimi belirtmek isterim. İleride yollarımızın tekrar kesişmesi ümidiyle, Allah’a ısmarladık."

MUHAMMED ENES ÇIKRIK KİMDİR?

Muhammed Enes Çıkrık, 23.09.1994 tarihinde Trabzon ili Dernekpazarı İlçesinde doğmuştur. Babası İlçe Nüfus Müdürü annesi ise ev hanımıdır. İlkokul ve Ortaokulu Çaykara Zeki Bilge okulunda 8 yıllık eğitim çerçevesinde bitirdikten sonra, Of Anadolu Lisesinde lise eğitimini, Marmara Üniversitesi Maliye Bölümünden 2016 yılında mezun olarak üniversite eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Mali İktisat Yüksek Lisans Bilim sınavında başarılı olarak, Mali İktisat Yüksek Lisans Anabilim Dalında (tezli) yüksek lisansa başlamıştır.

27 Aralık 2017 tarihinde Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının İstanbul Vergi Dairesine bağlı Mecidiyeköy Vergi Dairesinde Gelir Uzmanı Yardımcısı olarak görev yapmaktayken, girmiş olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, 14.03.2018 tarihli Bakanlık Onayı ile, 21.03.2018 tarihinde Giresun Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Trabzon İli Yomra İlçesinde kısa bir süre Kaymakam Refikliği görevini yaptıktan sonra, 16.05.2018 tarihli Bakanlık Onayı ile Akkuş Kaymakam Vekili olarak atanmış ve 28.05.2018 tarihindegörevine başlamış sonra 31-10-2018 Çabonalar Kaymamlığı Vekil olarak ve 15-04-2020 tarihinden itibaren Espiye Kaymakam Vekilliği görevini yürütmüştür. Çıkrık 2020 Ocak ayında evlenmiştir.

Bu haber 1368 defa okunmuştur.