Reklam
Reklam

Karamanlı Öğrencilerin İstanbul’da Eli Ayağı Oluyorlar

Karamanlı Öğrencilerin İstanbul’da Eli Ayağı Oluyorlar

Karamanlı Öğrencilerin İstanbul’da Eli Ayağı Oluyorlar
Editor: Murat Özünal
01 Temmuz 2020 - 14:48

İstanbul Karamanlılar Vakfı (İKEV) Başkanı Av. Suat Yıldırım yaptığı açıklamada, “Virüs sebebiyle Karamanlılara ve bütün insanlığa şifalar diliyorum. İKEV vakfımız her yıl yaklaşık 100 öğrencimize 25 yıldır burs vermektedir.

Bu arada; Burs veren dost ve hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. İstanbul Bakırköy de vakfımıza ait kız ve erkek öğrenci yurtları Karamanlı öğrencilerimizin hizmetindedir. Bu yıl bize tahsisli 13 öğrenci hakkımızı tam dolduramadık. İsteyen öğrencilerimize vakfımızda yemekte veriyoruz. Öğrencilerimize; Şehir içi Kapalıçarşı Pera palas, Milli Saraylar , tekne ile boğaz turu ve Çanakkale şehitliği gibi geziler sinama tiyatro seminer gibi kültürel etkinlikler yapıyoruz. Kitap okuma alışkanlığı adına kitap hediye ediyoruz. Üniversite sınavı dönemi olduğu için yurt ve burs başvurularında gecikme olmaması için tekrar bu imkanları hatırlatıyoruz.

Okul kayıt dönemi öncesi yurt kayıt ve burs başvuruları yapılmalıdır. Müracaatlar belge asılları daha sonradan verilmek üzere, internet üzerinden İkev.org.tr adresinden de yapılabilmektedir. İkev Postası yeni sayısı 1 ay içerisinde Web sitemizden yayınlanacaktır. Bütün eski sayılar web sitemizde yüklüdür. Şu anda okuma programı yardımı ile rahatça okunabilmektedir. İKEV postasına yazı ve haber göndermek isteyen hemşerilerimiz [email protected] üzerinden gönderebilirler" dedi. 

Bu haber 1561 defa okunmuştur.