Reklam
Reklam

Karaman’da Covid-19 tam bitti derken!

Karaman’da Covid-19 tam bitti derken!

Karaman’da Covid-19 tam bitti derken!
Editor: Necati Ermiş
05 Mayıs 2020 - 11:54

Yeni tip korona virüsün (Covid-19) yayılmasına karşı alınan tedbirlere büyük ölçüde uyulan Karaman’da vaka sayısı bakımından büyük bir başarı elde edildiği ve vaka görülme sayısının yok denecek düzeyde günde 1-2’ye kadar düşürüldüğü öğrenildi.

Kentte corona nedeniyle tedavi gören hastalar taburcu olurken, hafta sonu Pazar günü ise pozitif vakaya rastlanılmamıştı.

Ancak hafta başı, hafta sonuna nazaran artan hasta ve test sayısına oranla Pazartesi günü 3 kişiye daha Covid-19 tanısı konulduğu öğrenildi.

Toplamda 3 bine yakın testin yapıldığı Karaman'da, vaka sayısı 90, hayatını kaybeden hasta sayısı ise 5 olarak belirlenmişti. 

Vatandaşların uygulanan kısıtlamalara uymaları halinde Karaman’da Korona Virüs ile mücadelede çok daha iyi duruma gelineceği belirtildi.

Bu haber 23671 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Tuna Tuna
  4 hafta önce
  Rehavet var Karaman'da. 13 Mayıs itibariyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin belirtilen saatlerde çıkabileceği açıklandıktan sonra rehavet başladı diye düşünüyorum. Daha bugün acil ihtiyaç doğrultusunda çarşıya çıktığında bazı mevkilerde çocukların bisiklet sürdüğünü ve bazı ailelerin de 8/10 yaş grubunda çocuklarını çıkarttıklarını gözlemledim. Ayrıca bazı alışveriş ortamlarında sosyal mesafe ihlali de dikkatimi çekti işveren sahipler gerekli uyarı ikaz ve düzeni yapıyor ama genel anlamda bir rehavet var.Halk sanki sıradan günlermiş gibi tedbirsiz bir şekilde Çarşıda ,ne maske var ne eldiven var.Bir rehavetli bir ortam var . İstisnalar kaideyi bozmaz.
 • Can trik
  4 hafta önce
  Ayrıca ilgili makamlar gecen hafta evde karantinaya alinanlari cok siki kontol altında bulurmali. Yoksa yeniden vakalar artabilir
 • Mavișim ebru
  4 hafta önce
  Bizim karaman yasaklara uyarsa..Bizim karaman yasaklara uyarsa hastalık filan kalmaz