Reklam
Reklam

Karaman’da 70 bin büyükbaş hayvan aşılanacak

Karaman’da 70 bin büyükbaş hayvan aşılanacak

Karaman’da 70 bin büyükbaş hayvan aşılanacak
Editor: Murat Özünal
24 Şubat 2021 - 18:05

Karaman’da büyükbaş hayvanlarda ilkbahar aşılama kampanyası başladı.

Karaman Tarım Orman İl/İlçe müdürlüklerinin hayvan sağlığı için düzenli olarak yaptığı aşılama çalışmaları   pandemi  sürecinde  aksatılmadan Hayvan Sağlığı ekipleri  tarafından  17.02.2021-30.04.2021  tarihleri arasında  tamamlanacak  olup,  tüm  köylerdeki  büyükbaş hayvanlar aşılanacak ve yeni doğan buzağılar küpelenerek kayıt altına alınacak.

Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş ve Hayvan  Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ümit Çağlıyan ilk  aşılamayı  Ekinözü  köyünde  Selahattin  Oğuz’a  ait hastalıktan ari işletmede başlattı. 

İl Müdürü Sayın Yusuf Şahinbaş; İlimiz genelinde İlkbahar döneminde yaklaşık 70 bin  büyükbaş  hayvanın bu dönemde  aşılanacağını,  son  yıllarda  düzenli olarak yapılan aşılamalar sayesinde İlimizde ilgili hastalıkların görülmediğini belirterek saha çalışanı arkadaşlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İlimiz genelinde hastalıktan ari işletme sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirterek yetiştiricilerimize hastalıksız ve bereketli bir sezon diledi..

Ekinözü  köyünde  düzenlenen  aşılama programına  Karaman TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk, Karaman Damızlık  Sığır  Yetiştiricileri  Birliği  Başkanı  Ali  Dorla ve Karaman Veteriner Hekimler Odası Başkanı İsmail Çolak ve Ekinözü Köyü Muhtarı Asım Arpınar katıldı.

Bu haber 673 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum