Reklam
Reklam

Hatipoğlu’ndan Kandil ve Nevruz Mesajı

Hatipoğlu’ndan Kandil ve Nevruz Mesajı

Hatipoğlu’ndan Kandil ve Nevruz Mesajı
Editor: Murat Özünal
21 Mart 2020 - 13:42

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu, Miraç Kandili ve Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Hatipoğlu, "Miraç, Receb ayının 27. gecesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir.

Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güçlenmesini sağlayan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizin pekiştiği özel gecelerdendir.

Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olması dileğiyle... Türk Milletinin ortak değerlerinden ve kültürlerinden olan Nevruz, tabiatın canlanmasının, tazelik ve neşenin olduğu kadar barış, sevgi ve hoşgörünün de sembolüdür. Bu vesile ile de birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ülkemizin ve Dünyanın kötü günlerden geçtiği bu dönemde manevi duyguların teselli bulduğu mübarek Miraç Gecenizi kutlar sağlık ve esenlikler dilerim. Anadolu ve Orta Asya kültürünün ortak bir değeri ve kültürü olan Nevruz Bayramınızı da kutlarım." Dedi.


Bu haber 2406 defa okunmuştur.