Reklam
Reklam

Dr. Faruk Sükan İlk ve Ortaokulunun 'Her Sınıfında Üretim Var'

Dr. Faruk Sükan İlk ve Ortaokulunun 'Her Sınıfında Üretim Var'

Dr. Faruk Sükan İlk ve Ortaokulunun 'Her Sınıfında Üretim Var'
Editor: Murat Özünal
30 Aralık 2019 - 11:22

*Dr. Faruk Sükan İlk ve Ortaokulu öğrencileri "Her Sınıfta Üretim Var" sloganından yola çıkarak öğretmenlerinin rehberliğinde sınıflarını adeta üretim atölyesine çevirdiler.

Öğrenciler sınıflarında "Ben de Üretiyorum", Ürettiğimi Tüketiyorum" diyerek; kek, pasta, mayalı ekmeğin yanı sıra mevsim meyvelerinden meyve suyu, hoşaf ve turşu yaptılar. Ayrıca yoğurt, peynir, sütlaç, tereyağı, reçel yapmayı öğrendiler. Velilerle birlikte sınıflarında uygulamalı olarak bu ürünleri yaparak tattılar.

Okulda yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Muhammed Tütün, okul müdürleri, okul aile birliği üyeleri ile öğrenci velileri katıldı.

Sınıfları tek tek gezen davetliler, her ürünün yapılış aşamasını öğrencilerden dinleyerek üretime tanıklık ettiler. Programda üretilen taze ve doğal ürünleri tadan davetliler ürünlere tam not verdi.

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Mavi, öğrencileri yerli üretim konularında bilinçlendirmek, taze ve doğal besinlerin önemini anlatmak için tüm paydaşlarla beraber hareket ettiklerini belirtti. Mustafa Mavi, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde bulunan 'Beceri Temelli Atölye' çalışmalarımız devam edecek. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen okul aile birliği üyelerine, veliler, öğretmenlere, öğrencilere ve katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

Bu haber 435 defa okunmuştur.