Reklam
Reklam

DR. ARSLAN: “GAZETECİLER VATANDAŞLA DEVLET ARASINDA KÖPRÜDÜR”

DR. ARSLAN: “GAZETECİLER VATANDAŞLA DEVLET ARASINDA KÖPRÜDÜR”

DR. ARSLAN: “GAZETECİLER VATANDAŞLA DEVLET ARASINDA KÖPRÜDÜR”
Editor: Uyanış Haber Merkezi
10 Ocak 2019 - 15:46

Karaman Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazetemize ziyarette bulundu. Dr. Arslan’a, Karaman Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Musa Şahin, Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Açıkgöz, Karaman Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Fatih Kutsal ve Karaman 112 Acil Servis Başhekimi Dr. Fatih Rüştü Delen eşlik etti.

Ziyarette konuşan Dr. Hasan Arslan, “10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün 58.yılını idrak ettiğimiz şu günlerde değerli basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz. İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumun aydınlanmasında önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına erişmiştir.

Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda vatandaşla devlet arasında köprü görevi görmektedirler. Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal yapının ve kamu kurum ve kuruluşlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır.

İlimizde, ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Bu haber 230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum