Reklam
Reklam

CHP, ADD ve ÇYDD Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sundu

CHP, ADD ve ÇYDD Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sundu

CHP, ADD ve ÇYDD Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sundu
Editor: Murat Özünal
28 Ekim 2020 - 14:52
Reklam

Karaman’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından Cumhuriyet Parkı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Törene, CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karaman Şube Başkanı Ülkan Şanlıtürk, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karaman Şube Başkanı Nuran Koçak ve parti ile dernek üyeleri katıldı.

Törende CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karaman Şube Başkanı Ülkan Şanlıtürk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karaman Şube Başkanı Nuran Koçak tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Daha sonra günün anlam önemini belirten konuşmasını yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen; “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, isimsiz vatan sevdalılarının büyük mücadeleler sonucu canlarını vererek kazandığı ve bugün bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizin ilanının 97'nci yılını bağımsız bir millet olarak kutlama gururunu yaşıyoruz. Varlığımızın ve bağımsızlığımızın en büyük teminatı olan Cumhuriyetin değeri Büyük Önderimizin, Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini emin ve sağlam bir istikbal yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda sağladığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur sözleriyle daha da anlam kazanmıştır.

Cumhuriyetimiz, hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kurulmuştur. Bu ruhun temelinde, hür yaşama kararlılığımızın, zincirlenemeyecek olan irademizin ifadesi olan ulusal Kurtuluş Savaşımız vardır. 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin koruyucusu ise Ulu Önder Atatürk’ün hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yetiştirilmesini istediği fikri, vicdanı ve irfanı hür gençlerimizdir. Bu nedenledir ki milli egemenliğin ifadesi olan Cumhuriyetimizin günümüzde yaşadığı temel problemler, tüm gençlerimizin diğer vatandaşlarımızla birlikte, ‘Demokratik laik ve sosyal hukuk devleti’ ilkesine duydukları derin bağlılığıyla aşılacaktır.

Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir, milletin egemenliğinin teminatıdır. Türk milletine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet, bağımsızlığa olan düşkünlüğümüzü tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet anlayışı, tarihin şafağından beri var olan necip milletimizin tarih sahnesinde ki muazzam yolculuğunun önemli bir kader anında ona hayat veren, yepyeni ufuklar açan muhteşem bir kazanımdır. Bugün hepimiz Cumhuriyet’in kazanımları sonucu koltuklarımızda oturup, milletimize hizmet edebilmekteyiz. Özgürlük ve bağımsızlık karakteri olmuş, Cumhuriyetimize aşık vatandaşlarımız kalıcı huzura demokrasi, adalet ve huzur talebiyle ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 97. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve yol arkadaşlarına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Bu haber 850 defa okunmuştur.