Reklam
Reklam

Başyayla'daki tekstil atölyesi açıldı

KOP kapsamında Başyayla Belediyesi İşbirliğinde yapılan ilçede 100 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesinin açılışı yapıldı

Başyayla'daki tekstil atölyesi açıldı

KOP kapsamında Başyayla Belediyesi İşbirliğinde yapılan ilçede 100 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesinin açılışı yapıldı

Başyayla'daki tekstil atölyesi açıldı
Editor: Adem Demirel
11 Mart 2019 - 12:35

Başköy Mahallesi Fatih Caddesi No: 07’de Cumartesi günü açılan “Başyayla Kadın ve Gençlere Yönelik Dikiş Tekstil Atölyesi” ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Açılış töreninde konuşan Başyayla Belediye Başkanı Şerafettin Bulgurcu, “2009 yılında Belediye Başkanı olarak, bu halkım bizi bu göreve layık gördüğünde, mazbatayı taktığımda Başyayla'da beş yılda beş büyük  proje diye yola çıktık. 2019-2014 yılları arasında 23 proje gerçekleştirdik. 2014 yılında tekrar seçildiğimizde en az beş büyük başarı diye tekrar yola çıktığımızda, bu gün bu 200 kişinin çalışacağı bu tesis ile 54' üncü projemizi gerçekleştirdik.. Bu tesis ile birlikte 2009 yılından bu yana Başyaylamız’da  300' ün üzerinde kardeşimize iş imkanı yarattık.

Bütün bu projeler halkımın gücü ile Sayın Bakanımız  Lütfi Elvan'nın desteği ile gerçekleşmiştir. Ben milletvekillerime, Sayın Bakanımız  Lütfi Elvan'a, Dünya Lideri  Recep Tayyip Erdoğan'a  ve onun yanında kale gibi dimdik duran Sayın Devlet Bahçeli büyüğümüze minnettarım. En önemlisi Başyayla halkıma minnettarım. Başyayla'ya hizmet etmek için koltuk şart değil, insanlar da, makamlar da gelip geçicidir. Önemli olan hizmettir.  Öldükten sonra rahmetle anılmaktır. Ben 10 yıl boyunca hizmet etmeye çalıştım başarı varsa halkımın başarısıdır. Eksik varsa bizim eksiğimizdir.

            Ben halkıma, beni seven sevmeyen, oy veren vermeyen herkese hakkımı helal ediyorum. Halkımdan da helallik diliyorum. Bu ilçeye bir çakıl taşı getirebildiysem yine getireceğim inşallah. 'Bence Başyayla Ölesiye Başyayla' diyorum.

            Bu ilçeye hizmet etmiş bütün Belediye Başkanları ve siyasilerime, devlet büyüklerime, Başyayla halkıma minnettarım diyorum. Tekrar hayırlı olsun dileklerimle herkese saygılar sunuyorum." dedi.  

Bu haber 449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum