Reklam
Reklam

Bakan’dan Okullar İçin 2+5 Formülü

Bakan’dan Okullar İçin 2+5 Formülü

Bakan’dan Okullar İçin 2+5 Formülü
Editor: Murat Özünal
03 Eylül 2020 - 11:01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Corona Virüs vaka sayısında artış olan illere ve bölgelere dikkat çekti. Bakan Koca bölgeler bazında Orta Anadolu, Güneydoğu'yu ve 7 ili yüksek riskli olarak tanımladı. Okulların açılıp açılmaması hakkında gelen sorular üzerine Bakan Koca 2+5 formülünün gündemde olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

DÜĞÜN VE BAYRAM ETKİSİ: 

Uzun bir süredir koronavirüs aramızda. Öyle görünüyor ki bu konuya karşı zaman zaman duyarsız hale geliyoruz. Koronavirüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşadığımızı söyleyebilirim. Gelenek ve göreneklerimizin önemli parçalarından olan bayram ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi.

OKULLAR İÇİN 2+5 ÖNERİSİ: 

(Okullar açılacak mı?) Gündeme geldi ancak esas gelecek hafta daha yoğun gündem konumuz olacak. Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı şeklinde bir yaklaşımımız var. Hazırlık, 1. 2. sınıf ve 8 ve 12’yle ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz.

Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2 + 5 şeklinde sayıyı azaltarak, yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. Diğer sınıfların nasıl devam edeceğini salgının seyrine göre netleştirmiş oluruz.

Bu haber 3472 defa okunmuştur.