Reklam
Reklam

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları
Editor: Murat Özünal
09 Kasım 2019 - 10:27

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları 

Vali Meral’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 81 inci Yıl Dönümü Mesaj

Vali Fahri Meral, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81 inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Meral yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81 inci yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ülkemizin kurtuluşunda Aziz Milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek, önderlik ettiği İstiklâl mücadelemiz sonucunda elde edilen eşsiz zaferler ve kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanan Atatürk;  siyasi ve askeri dehası, devlet adamlığı, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de kendini kabul ettirmiş büyük bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılâp ve reformlar, demokratik, modern, hür ve müreffeh Türkiye’nin temellerini atarak büyük bir dönüşüm ve gelişim sürecini başlatmıştır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96 ncı yılını büyük bir övünç ve gururla kutlayan ülkemiz, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, sonsuza kadar yaşatmak için birlik ve beraberlik içerisinde ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için var gücümüzle yılmadan ve yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şanlı ecdadımızı, İstiklâl mücadelemizin eşsiz kahramanları ile tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları Şad Olsun” dedi.

Dr. Recep Şeker’in “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yılında saygı ve şükranla anıyorum. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adını tarihe altın harflerle nakşettirmiş kahraman bir asker büyük bir devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış ve aynı zamanda dünyanın bütün mazlum milletlerinin sevgi ve takdirine mazhar olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir.

19 Mayıs 1919 yılanda Samsuna çıkarak başlattığı Ulusal kurtuluş savaşımıza önderlik etmiş, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla sürdürülen İstiklal mücadelesi destansı bir zaferle neticelenmiş ve bu büyük bağımsızlık mücadelesi sonunda yeniden dirilişin sembolü Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 

“En Büyük Eserim” dediği ve bugün iftiharla 96. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, dünyada sözü dinlenen dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. 

İstiklal harbimizi zafere taşıyan ve Cumhuriyetimize hayat veren ruh tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Bizler de milletçe, istiklal ve istikbalimiz için var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edecek, aziz vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin korunması, milli iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşılması için yılmadan ve asla yorulmadan gece gündüz demeden çalışarak daha aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracak ve  büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız inşallah.

Vefatının 81. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı Yüce Allah (C.C)’tan rahmetle, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver'in "10 Kasım" Mesajı

"Bu dünyadan irtihalinin 81. yılında vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusu Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhun şâd olsun Büyük Atatürk.

Ülkemizin içine düştüğü her zor süreçte Ulu Önder’i hatırlamak, anlamak ve O’nun açtığı yolda yürümek yapılabilecek en doğru ve yegane iştir. Demokrasimize, Cumhuriyetimize ve değerlerine, birlik ve bütünlüğümüze yönelen her türlü saldırının bertaraf edilebilmesi için ihtiyacımız olan yol gösterici her zaman Büyük Atatürk’ün ölümsüz liderliği; rehberimiz de O’nun ilkeleri ve bıraktığı manevi mirastır.

Ulu Önder bir konuşmasında “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!” diyerek Atatürk'ü seven, özleyen nesillere takip etmeleri gereken yolu göstermiştir.

Bizler de Ulu Önder’in bugünkü manevi mirasçıları olarak, O'nun “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.” vecizesinden hareketle, geleceğimizi ilkelerine sadık kalarak ve gösterdiği yolda yürüyerek oluşturacağız. Çocuklarımıza ve bizden sonraki nesillere yapacağımız en iyi hizmet budur.

Bir kez daha vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusu, Ulu Önderimiz ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Türk Ulusunun Atasını, Atamızı ölümünün 81. yılında özlemle anıyorum. Ruhu şâd olsun."

Başkan Kalaycı’dan 10 Kasım Mesajı 

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. vefat yıldönümü münasebetiyle anma mesajı yayımladı.

“Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere O’nun eserlerine sahip çıkıp, el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız” diyen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde saygı, şükran, özlem ve minnetle anıyoruz. Ömrünü bu vatana adamış, hayatı boyunca milleti için çalışmış büyük önder Atatürk’ün geride bıraktığı  mukaddes mirasına sahip çıkıyoruz. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk; tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir liderdir. Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularının bugünkü nesillere armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti; milletimizin büyüklüğünü, gücünü, özgüvenini, tarihteki ve uygarlığın gelişme sürecindeki rolünü gösteren bir eserdir.

Biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Milletimizin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu ve ilelebet payidar kalacağını bütün dünyaya bir kez daha göstermiş, Milletimizin İstiklal Mücadelesinde gösterdiği azim ve cesaret dünyanın mazlum milletlerine esin kaynağı olmuştur. Bizler de Devlet ve Millet olarak, O' nun ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız. 

Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve O' nun silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Başkanlardan 10 Kasım Atatürk´Ü Anma Günü Mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı  M. Gökhan Alkan  10 Kasım dolayısıyla yayınladıkları mesajda; 

"Bağımsızlık karakteri, milletine ve ülkesine olan sevgisi, milli egemenlik ve demokrasi anlayışı, çağdaş uygarlık hedefleriyle yalnızca bizlerin değil, tüm dünyanın hayranlığını kazanan, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 81.yıldönümünde bir kez daha özlem ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran siyaset ve devlet adamı olarak tüm Türk milletinin ortak değeridir. O; içinde bulunduğu toplumun dinamiklerini yönlendirmiş, ulusal birliği sağlayarak farklılıkları bütünleştirmiş, her kesimden yurttaşı aynı gaye etrafında toplamış, bunun sonucunda da Türk milletini hak ettiği bağımsız ve aydınlık yarınlara kavuşturmuştur. Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılaplar ile demokratik ve modern Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Bu temeller üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün öngördüğü “muasır medeniyetler”in seviyesine çıkma yolunda kararlılıkla yürümektedir. Türkiye, her geçen gün geçmişinden aldığı güçle daha başarılı günleri yakalamakta ve geleceğe umutla bakmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm adsız kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz" ifadelerini kullandılar.

Bu haber 1941 defa okunmuştur.