Reklam
Reklam

10 Kasım Anma Mesajları

10 Kasım Anma Mesajları

10 Kasım Anma Mesajları
Editor: Murat Özünal
09 Kasım 2020 - 10:46


KARAMAN VALİSİ MEHMET ALPASLAN IŞIK

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Bugün bir dehanın, bir liderin ebediyete intikalinin 82. Yılı. 

Dünya tarihi liderlerle doludur. Her birinin kendine özgü üstün yanları vardır. Kimi idarecilikte, kimi askerlikte, kimi siyasette üstün vasıflara sahiptir. Ancak Atatürk’ü diğer liderlerden ayıran özellik onda tüm bu vasıfların birleşmiş olmasıdır. İşte bu yüzden Atatürk’e deha diyoruz. 

Atatürk, işgale uğramış bir ülkeyi, esir alınmış bir milleti düşman işgalinden esaretten kurtararak yeni bir ülke, yeni bir yönetim sistemi yaratarak bugünlere gelmemizi kendi deyimiyle muasır medeniyete ulaşmamızı sağlayan yolu açmıştır. 

Bugün herşeyimizi borçlu olduğumuz büyük önder Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kurduğu Cumhuriyetin bekçisi olduğumuzu, büyük Türkiye emelini gerçekleştirme çabamızı azimle sürdüreceğimizden kimsenin kuşku duymaması kararlılığıyla saygılar sunuyorum” dedi.


KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü sebebiyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Kalaycı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde O’nu; saygı ve şükranla anıyoruz. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk; aynı zamanda tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere deörnek olmuştur.

Bizler de, O' nun ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp, el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygı ve özlemle anıyor, bu vesileyle Millî Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi de rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ RECEP ŞEKER
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünde rahmetle ve saygı ile yâd ediyorum. 
“Ülkemizin ve Milletimizin ortak değeri Gazi Mustafa Kemal Atatürk;cesaret ve kahramanlığı ile adını tarihe altın harflerle nakşettirmiş kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır. 
1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’mıza önderlik etmiş, Milletimizin eşsiz fedakârlıklarıyla büyük bir zafere ulaştırdığı kurtuluş savaşımızı 1923’te Cumhuriyetimizi kurarak taçlandırmıştır. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.
Bu duygu ve düşünceler ile vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarına Yüce Allah (C.C)’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi. 


CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıl dönümü vesilesi ile bir mesaj yayımladı. 

Ünver’in mesajı şu şekilde: 

Ebediyete irtihalinin 82. yılında vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. 

Yıllarca süren çetin mücadeleler sonucunda özgür, bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti idealini hayata geçiren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere, bir insanın vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü için neler yapabileceğini bizatihi kendi hayatıyla öğretmiş ve kurduğu bağımsız cumhuriyeti bizlere miras bırakmıştır. 

Bugün, bizler O'nun hayatını adayarak var ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti sayesinde özgür bireyler olarak hayatlarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın tüm mazlum ve sömürülen uluslarına örnek olacak şekilde kurtarılan bu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle ve O’nun “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.” vecizesinin ışığında yolundan hiç ayrılmadan ilerliyoruz. Yolumuz, daima Ulu Önderimiz Atatürk’ün yolu olacaktır. 

Bu vesileyle bir kez daha vatanımızın kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek miras bıraktığı cumhuriyet ile ilke ve devrimlerine sonsuza dek yüksek bir sadakatle bağlı kalacağımızı ifade ediyorum. Ruhun şad olsun Ata'm!


KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Osmanlı Devleti’nin işgalci güçler tarafından dört bir koldan kuşatılması sonucunda Samsun’da bağımsızlık mücadelesinin ilk ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz mücadelede askeri becerisi, kararlılığı ve üstün iradesinin yanına aziz milletinin inancı ve yılmaz azmini de alarak bugünün bağımsız ve güçlü Türkiye’sinin inşa edilmesinde öncü rol üstlenmiştir. 

Zorlu mücadeleler neticesinde gerek ekonomik gerekse psikolojik anlamda yorgun düşen bir devleti yeniden ayağa kaldırmak ve yeni bir ad, yeni bir heyecanla onu muasır medeniyetler seviyesine taşımak için var gücüyle çalışan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadelesinin en başından beri bütün imkânsızlıklara rağmen milletine olan inancını hiçbir zaman kaybetmeyerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atmıştır. "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyerek milletimizin istiklaline olan bağlılığına ve milli şuura dikkat çeken Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ede edilen bu başarıyı da her daim aziz milletinin eseri olarak görmüştür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli bilinci, sağlam karakteri, mücadele azmi ve liderlik vasfı ile genç nesiller için eşsiz bir örnek olurken dünya tarihine damga vuran kişiler arasında da yerini almıştır. Onun, milletinin bağımsızlığı ve daha müreffeh bir hayat sürmesi uğruna canını ortaya koyarak gece gündüz demeden verdiği mücadeleyi örnek almak ve en önemlisi de her koşulda kenetlenmeyi bilerek vatanımıza sonsuza dek sahip çıkmak en temel önceliklerimizden olmalıdır. 

Bu düşüncelerle, her yıl 10 Kasım’da saygı ve minnetle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bugünlere gelmesi ve bağımsızlığını korunmasında büyük emeği ve katkısı olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; kendilerini şükranla yâd ediyorum.”


AK PARTİ İL BAŞKANI ABİDİN ÇAĞLAYAN

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. Yıldönümünde saygıyla, rahmetle anıyoruz.

Türk milletine öncülük ederek, yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk; hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almıştır.

Bizlere de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürerek, bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız.

Vefatının 82. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla ve saygıyla anıyoruz.


AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI FEYZULLAH TUNÇ

Atatürk’ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu ifade eden Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:


‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygıyla rahmet ve minnetle anıyorum. Onun en büyük özelliği de milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu şartlara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları püskürtecek azim ve kararlılığa sahiptir. Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit olan kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum.

CHP İL BAŞKANI MUSTAFA CEM KAĞNICI

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, bedenen aramızdan ayrılışının yıl dönümünde büyük bir özlem, saygı ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmanın mücadelesini verdiğimiz bugünlerde ilhamımız, karakteri özgürlük ve bağımsızlık olan Ulu Önderimiz Atatürk'ün 'Milletin kayıtsız şartsız egemenliği' anlayışına dayalı devrimci fikirleridir. Bugün; büyük bir azim, kararlılık ve inançla yıkıntıların arasından kurduğu bu ülkenin her karış toprağında O´nun yaşadığını, bu ülkenin her ferdinin gözbebeğinde O´nun bağımsız karakterinden bir parçanın parladığını çok iyi biliyoruz. Çünkü bizler, bağımsızlık mücadelesinde o muzaffer komutan ile aynı cephede savaşmış ve büyük bir destan yazmış; o büyük devlet adamı ile aynı yokluğu, yoksulluğu yaşamış, harabeye dönmüş kalıntıların arasından Cumhuriyeti kurmuş aziz kahramanların, aziz şehitlerimizin torunlarıyız.

“Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir” diyen ve bize başta Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız iki büyük emanet bırakan Ata´mızın aramızdan ayrılışının 82.yılında bir kez daha yorulmadan yılmadan, hiçbir engele aldırmadan Cumhuriyet devrimlerini ve kazanımlarını koruyarak ülkemizi aydınlığa çıkartacağımıza söz veriyoruz!

Biliyor ve inanıyoruz ki demokrasiyle taçlandırılmış cumhuriyetimiz sayesinde, iktisadi bağımsızlığa ve sosyal devlet anlayışına dayalı üretime, herkes için adalet ülküsüyle işleyen bağımsız yargıya, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren eğitim sistemine, toplumsal huzura ve komşularımızla barış içinde yaşamı öngören akılcı dış politikaya kavuşacağız. Bu bizim, Büyük Atatürk başta olmak üzere tüm vatanseverlere, cumhuriyetimizin kökleşmesi için yaşamın her alanında fikren ve bedenen mücadele etmiş tüm vatandaşlarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal edişinin 82'inci yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.


İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU

O sadece kurucu bir lider değildi aynı zamanda öğretmendi, bilim insanıydı, yazardı, askerdi, iyi kalpliydi, çok yönlüydü, sabırlıydı, disiplinliydi, idealistti ve ileri görüşlüydü...  Bizlere azmi, kararlılığı, vatanı ve Türk Milleti olmanın ne kadar önemli olduğunu 19 Mayıs 1919 da başlattığı ve 30 Ağustos 1922 de büyük bir zaferle taçlandırdığı mücadeleyle kanıtlayan, yaptığı inkılaplarla Türk Milletine ebedi ve modern bir ülke bırakan; Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında saygı, minnet ve dua ile anıyoruz.


ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamı olduğunu belirten Belediye Başkanımız Atila Zorlu; 

Atatürk, hayatını ülkesine ve milletine adayan, sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız bir millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. 

Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 82’ci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun! KARAMAN TİCARET BORSASI BAŞKANLARI E.ÇAVAŞ VE C.BİNİCİ
Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş ve Meclis Başkanı Cafer Binici Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'inci yılı dolayısıyla mesaj yayınladılar.
Başkanlar mesajlarında ; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta Barış, Cihanda Barış’ ilkesiyle sadece Türk insanının değil bütün dünyanın kabul ettiği önemli liderlerden biridir. Ülkemizde Demokrasi ve Cumhuriyet anlayışının temellerini atan ve inşa eden Atatürk’ün ebedi âleme göç etmesini sadece fiziksel bir ayrılık olarak değerlendiriyoruz. Cumhuriyetimiz her zaman yaşatılmış ve yaşatılmaya da devam edilecektir.
Bu vesile ile bu ülkeyi bize yurt olarak bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, mücadele arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, uzun bir ömür diliyoruz" dediler.

Bu haber 840 defa okunmuştur.