Gazeteci Gözüyle Taşeli İzlenimlerim
Reklam
Reklam
Celal Arslan

Celal Arslan

Celal Arslan

Gazeteci Gözüyle Taşeli İzlenimlerim

13 Mayıs 2015 - 08:44

    Gezisine davet edildiğim ve büyük bir keyif aldığım, MHP genel başkanı ile 17 mayıs Salı günü taşeli bölgesinde gezme ve inceleme fırsatım oldu.

Geziye İçeri Çumra Bozkır yol ayrımından saat 11:30 da  Milliyetçi Hareket Genel Başkanı ve ekibi ile birlikte  Sarı oğlan beldesine vardık. Oradan da rampa aşağı Egiste Kasabası yanından Başbağlar (Egiste) barajını seyrederek etrafı ardıç ormanları ve meşeliklerle kaplı Hadim İlçemizi  teğet geçerken, Hadim-i hazretlerine birer fatiha göndererek yola devam ettik.

 

Taşkent İlçemize öğle namazı vakti öncesi girerken Taşkent’li vatandaşlarımız büyük bir kalabalık halinde yolumuzu kesip, Sayın Devlet Bahçeli’yi durdurdular. Aralarına  aldılar sıcak bir temas,tatlı bir sohbet,sıcak bir çay molasıyla gülümseyen yüzlerle samimi duygular bırakarak 1890 metre rakımlı Bel Pınarı yaylasını aşarak Karamanlı Yörüklerin çok iyi bildiği ünlü Barçın yaylasına  doğru devam  ettik.

 

       Mayıs ayının ortası her taraf yem yeşil yol boyu aralıklarla 5-10 kişi bazen 20-30 kişilik gruplar yolumuzu kesiyor, Sayın Bahçeli’yi durdurup tokalaşıyor, sarılıyorlardı.Bu insanlarda bir sıcaklık, bir güler yüz ve yeşeren ümitler gördükçe Sayın Bahçeli moral buluyor oda her gördüğü guruba yaklaşınca arabasını durduruyor hal hatır sormadan geçmiyordu.

 

        Sarıveliler İlçesine varırken Barçın çayı şırıl şırıl akıyor yem yeşil bir doğa, türül türül kokan ve açan çiçekler adeta bizleri  büyülüyordu.Halkımız bu yaylada da belli aralıklarda dinlenme tesisleri, lokantalar, kendin pişir kendin ye türünden de işletmeler yapmışlar. Sarıvelilere 10 km kala MHP ilçe teşkilatı başkanı güzel insan Sayın Mehmet Mutlu ve kalabalık bir heyetle bizleri KARAPINAR yaylasında karşıladı. Konvoyumuz biraz daha kalabalıklaşmış vaziyette Sarıveliler de bekleyen kalabalığa kavuştu.

 

Toroslar daki bu  İlçemizde bir Genel Başkanın İlçelerine gelmesi heyecanıyla  bütün ahali miting meydanına ve çevresine kadınlı erkekli, yaşlı, genç çeşitli renklerde öbek öbek toplanmışlar Sayın Bahçeli’yi dinlemeye gelmişlerdi.Bu kalabalığı bu ilgiyi gören Sayın Bahçeli halka bir konuşma yaparak onlara moral verdi.Çeşitli sıkıntılarını, fakirliklerini, orman köyünün ızdıraplarını bildigini iktidar olurlarsa bölge halkının söz konusu sıkıntılarını bir bir çözeceklerini vaad ederek alkışlar arasında ‘’DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK’’sıloganları eşliginde katılımcılara teşekkürlerini, saygılarını sundu ve konuşmasını bitirdi.

 

Yolumuz uzun, vakitte az olunca hızlı bir şekilde konvoyumuz Ermenek istikametine hareket etti.Yol boyunca Uğurlu, Tepebaşı köylerini ve çevresindeki yem yeşil harika doğayı seyrederek Güney yurt kasabası girişinde Belediye Başkanı Celil YAĞIZ’ın organizasyonuyla Güney yurt halkı ekibimizi  karşıladı.Hep beraber Belediye binası önüne geldiğimizde bu meydan adeta bir panayır yeri gibi tüm halk toplanmış, sloganlarla Devlet Bey’i karşıladılar. Sayın Bahçeli ve beraberindekiler  Belediye’yi ziyaret ederek kısa bir sohbetle beraber mis kokulu çaylarımızı yudumladık.

 

Arkasından meydanda bekleyen Güney yurtlu vatandaşlarımıza geçen mahalli idareler seçiminde Belediye Başkanlığına Celil Yağız’ı seçerek MHP ye bu ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Meydandaki pankartları ve bu pankartlardaki istekleri de incelemiş olacak ki, konuşmasında İstanbul’u  yağmalayanlar, yandaşlarına peşkeş çekenler sizler gibi bu TAŞELİ bölgesinde kıt kanaat geçinen insanlarımızın dedesinden kalan 2-3 evlek  bağını, bahçesini ORMAN ARAZİSİ saymış tapularını  vermemişler diyerek, İnşallah iktidara geldiğimizde bu tapularınız verilecek, yaylalarınızda sizlerin olacaktır dedi.

 Bu çok canlı ve samimi kalabalığa içten duygularla teşekkür ederek ayrıldık. Hızlı bir şekilde Ermenek İlçesine hareket ettik.

 

       Ermenek Taşeli bölgesinin en eski tarih’i İlçelerinden olup doğal  manzarası ve tarihi eserleriyle görülmeye değer yerlerimizdendir. Miting meydanına vardığımızda bu meydanında hınca hınç doldurulmuş olduğunu gördük.

Seçim otobüsü üzerinde Sayın Bahçeli Ermeneklilere bir konuşma yaptı.

 

Türkiye’nin sosyal ve ekonomik durumunu kısaca özetledi, Hilal Kartın, aynı zamanda (HELAL KART) olduğunu vurguladı. Polis ve Askerlerimizin düşmüş oldukları zor durumu, ülke sınırlarının yeniden oluşturulması çabalarını, ama bu ülkenin bölünüp parçalanmasına müsaade etmeyeceklerini anlatırken,dinleyen halk gayet canlı olarak Bahçeli’yi bol bol alkışladılar. Sayın Bahçeli Ermenek’te gördüğü bu  ilgiden gayet memnun olarak Karaman’a doğru yola çıktık.

        Gazeteci olarak  gördüğüm odur ki, iki dönemdir mevcut iktidarın iki tane Millet vekilinin ve iki bakanının olması, bir tanesininde Ermenekli ve Başbakanın ekenomi danışmanları arasında olan sayın Lütfi ELVAN beye mesajları var gibiydi. Taşeli  halkının  bölgelerine yapılanlardan yetersiz olduğu kanaati hakimdi sanki. Beklide  MHP Genel Başkanına bütün bölgede beslenen,  ümit ve sevginin kaynağı, vatana sahip çıkmasındaki tavizsiz duruşu da olabilirdi.

        Ermenek ten Mut’a doğru yola çıktık doğayı  seyrederek Narlı su, Çamlıca, Gökçe seki ve Göksu vadisine yaklaşınca evren, Kadıköy, Barabanlı köylerinde halk yollara çıkmış Sayın Bahçeli’nin yolunu kesiyor durduruluyor, tokalaşıyor hele hele bir YAPINTI köyü var ki kadınlı erkekli, genç yaşlı yolu tutmuşlar salmadılar Bahçeli’yi indirip sarıldılar, tokalaştılar hele o gençlik yok mu ‘’DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK’’sloganı ile yapıntı ovası inledi adeta.        

Sertavul belini aşarak, gökçe çamlığını geçerek Karaman ilimize geri döndük.

Temennim 12 Haziranda yapılacak olan seçimlerin, ülkemize huzur ve barış getirmesi dileklerimle.

 

 

 

Bu yazı 31140 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum