Reklam
Reklam
Celal Arslan

Celal Arslan

Celal Arslan

ANADOLUM

12 Ağustos 2016 - 16:21

ANADOLUM
Celal ARSLAN

Anadolum senin başına ne geldiyse 26 Ağustos 1071 Malazgirt meydan muhaberesinde, Türklerin 200 bin kişilik Romanus DİOGENES’e bağlı Hıristiyan ordusunu sultan ALPARSLAN komutasındaki orduların mağlup edip, Bizans topraklarına çadır kurup yurt yaptığı o günle başlamıştır.
Tarihte ilk defa bir Bizans imparatoru komutanlarıyla birlikte esir alınmış, ellerinden, ayaklarından zincire vurularak başları öne eğik bir şekilde huzura getirilmelerinin intikamı hala sürmektedir.
Bu günlerde de bu mübarek topraklar üzerinde yaşayan necip Müslüman Türk milletine yapılanların ardında, Bizans kalıntılarının 1071 den kalma kuyruk acısı yatmakta olduğudur.
O gün bu gün Hıristiyan dünyası, Müslüman Türk milleti üzerine defalarca haçlı seferleri düzenlemiş, dur durak bilmeyen entrikalar, dışarıdan ve içeriden ürettikleri fitne, fesat hareketleriyle yıllardır besledikleri kini açıkça ortaya koymaktan vazgeçmiş değillerdir.
Hesap acının büyüklüğü kadardır.
Anadolu’nun Türklere kapılarının açılması.
Anadolu Selçuklularının Bizans tehlikesinden uzaklaşması.
Anadolu’da ilk defa bir Türk devletinin kurulması.
İslam dünyasının prestijinin artması.
Anadolu’da Türk kültürünün yeşerip yaşanacak olması.
Bizans’ın İslam ülkelerine yapmış olduğu baskıların sona ermesi.
Türk tarihine birde Anadolu Türk tarihinin eklenmesi.
Aklın yolu birdir ve oynanmak istenen oyunları iyi sezip önce bütün Türk dünyası ile birleşip İsmail Gaspıralı nın dediği dilde, fikirde, işte birliği hayata geçirecek şuurlu nesiller yetiştirilmeli.
Son olarak bu topraklarda 1071 den bugüne kadar rahat yüzü görmeyen Müslüman Türk milleti zannetmesin ki rahat bırakılacaktır.

 

Bu yazı 36252 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum