Reklam
  • Reklam
VALİ TAPSIZ’DAN TÜRKOLOJİ MERKEZİ TÜRKÇE KÜTÜPHANESİNE...

VALİ TAPSIZ’DAN TÜRKOLOJİ MERKEZİ TÜRKÇE KÜTÜPHANESİNE ZİYARET

Vali Tapsız, Piri Reis Kültür Merkezinde hizmet veren Türkoloji Merkezi Türkçe Kütüphanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

16 Haziran 2017 - 14:37

Türkoloji Merkezi Türkçe Kütüphanesi Müdürü Ali Türedi’den kütüphane hakkında çeşitli bilgiler alan Vali Tapsız, Türkçenin başkenti olan ilimize böyle bir merkezin kazandırılmasına katkı veren tüm yetkililere teşekkür ederek, dilimizi canlı tutarak yaşatmak ve sahip çıkmak adına bütün vatandaşlarımızın Türkçe Kütüphanesinden istifade edebileceklerini ve sahip olduğu farklı nitelikteki kitaplarla geçmişe dair yolculuk yapabileceklerini söyledi. 
Türkoloji Merkezi Türkçe Kütüphanesinde, Türk dili araştırma kitapları yoğunlukta olan edebiyat, sözlük, ansiklopedi, tarih ve Türk sanat tarihi kitapları yer alıyor. Türkoloji merkezinde ayrıca kütüphanenin önemli koleksiyonlarından biri de yerel ve ulusal gazete arşivine sahip olması. Karaman genelinde çıkan gazetelerin de arşivlendiği merkezde ayrıca Osmanlıca yazmanın tıpkıbasımı eserleri olan Ahmet Karahisari’nin Kur’an-ı ve Mevlana’nın Divanı da yer alıyor. 
Türkoloji merkezinde bunların dışında Millet Kütüphanesi, Ali Emiri koleksiyonun 700 civarında yazma eserin dijital kopyaları da bulunuyor. 

Bu haber 1604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN SMMM ODASI ÜYELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERDİ
KARAMAN SMMM ODASI ÜYELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERDİ
PAMUK PRENSES'İN NEŞELİSİ TAYYAR YILDIZ HAYATINI KAYBETTİ
PAMUK PRENSES'İN NEŞELİSİ TAYYAR YILDIZ HAYATINI KAYBETTİ