Reklam
Reklam

Vali Işık: "Salgının ilerde tekrar artışa geçebileceği endişesi taşıyoruz"

Karaman’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Vali Işık: "Salgının ilerde tekrar artışa geçebileceği endişesi taşıyoruz"

Karaman’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Vali Işık:
Editor: Murat Özünal
22 Ekim 2020 - 15:00
Reklam

İlimiz merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlarının katılımıyla muhtarlar toplantısı ve sonrasında muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, “Pandemi süreci hepimizi çok meşgul ediyor, ben öncelikle sizlere yapmış olduğunuz değerli katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun çok güzel çalışıyorsunuz, köylerinizde izolasyonda olması gereken kişileri kısa sürede ilgili birimlere bildirerek böylece hastalığın yayılmasını önlemede bizlere yardımcı oluyorsunuz” dedi. 

Konuşmasının devamında son zamanlarda salgının yayılma hızının arttığına değinen Vali Işık, dünya genelinde büyük bir artış var, biz bu artışın yavaş yavaş ülkemize ve ilimize doğru yayılacağı endişesindeyiz. Her ne kadar vakaların azaldığı gözükse de yapmış olduğumuz değerlendirmelerde salgının ilerde tekrar artışa geçebileceği endişesi taşıyoruz” dedi. 

Vali Mehmet Alpaslan Işık, toplantıda eğitimin önemine vurgu yaparak eğitimin hayatın olmazsa olmaz bir parçası olduğunu bu nedenle okullardaki eğitimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam edebilmesi için bu mücadelenin hep birlikte yürütüleceğini ifade etti. 

Toplantıda sorun ve taleplerin dile getiren muhtarlara söz veren Vali Işık, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Muhtarlar toplantının ardından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; Koronavirüs salgını, okullarda salgına karşı alınan önlemler, merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlıklarının mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları, nüfus iş ve işlemleri ve PTT hizmetlerine ilişkin kurum amirlerince bilgilendirmede bulunuldu.

Bu haber 863 defa okunmuştur.