Reklam
Reklam

Vali Işık: "Karaman'da vaka sayısı bayramdan sonra maalesef bir artış içinde"

Vali Işık: "Karaman'da vaka sayısı bayramdan sonra maalesef bir artış içinde"

Vali Işık:
Editor: Murat Özünal
06 Ağustos 2020 - 17:00

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge kapsamında Karaman genelinde pazar yerleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapıldı. 

1.İstasyon Caddesindeki denetime Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, polis ve zabıta ekiplerinden oluşan denetim komisyonları katıldı.

Vali Işık ve Başkan Kalaycı, işletmeleri denetleyerek, vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları hatırlatıldı.

Vali Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ile Türkiye genelinde Kovid-19'a karşı bir denetim başlatıldı. Bizde bu çevcevede Karaman'daki iş yerlerini denetlemeye çıktık. Bizim buradaki temel hedefimiz aynı il tabelamızda olduğu gibi nasıl nüfus yazıyorsa günün birinde Kovid-19 vakası sıfır yazmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Karaman güvenli kent. Güvenlikte gerçekten öyleyiz ama Kovid-19'da da güvenlik logosunu almaya talibiz. bunun için bütün birim amirlerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. bu konuda halkımızın maske konusuna özellikle dikkat ettiğini gördüm. Denetlediğimiz işyerlerinde kurallara uygunluğu bizzat gözlemledik. Artan vaka sayısını en aza düşürmek için elimizden gelen özeni bundan sonra da göstermeye tüm gücümüzle devam etmemizi önemle istirham ediyorum. 

“KARAMAN'DA VAKA SAYISI BAYRAMDAN SONRA MAALESEF BİR ARTIŞ İÇİNDE”

Karaman'da vaka sayısı bayramdan sonra maalesef bir artış içinde. Bu konuda net bir sayı veremeyeceğim. Ancak sayıları takip ediyoruz. bu sayıların ve artışın nerden kaynaklandığı bulabilmek içinde çaba gösteriyoruz. Özellikle kuruyemiş, dondurma ve sigara maske kullanımını engelleyen üç temel faktör. akşam herkes dışarıya çıkıyor İsmet Paşa Caddesi ve civarında sigara içiyor çekirdek çitliyor bu nedenle de etrafa tükürük atıyor. biz bunları önleyebilmek için bunları yasakladık” dedi. 

Başkan Kalaycı da belediye olarak denetimlerle ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “İşletmeler gerekli önlemleri almışlar. Halkımız maske kuralına dikkat ediyorlar. belediye olarak kentin her yerini dezenfekte ediyoruz. Belediyemiz tüm herkese maske dağıtımı yapıyoruz. Pazarlarımızda denetimlerimizi sürdürüyoruz” dedi. 

Bu haber 1593 defa okunmuştur.