Reklam
Reklam

Uyanış Büyük Selçuklu 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

Uyanış Büyük Selçuklu 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

Editor: Murat Özünal
02 Ekim 2020 - 10:31
Reklam

Yayın hayatına yeni başlayan ve ilk bölümü ile ses getiren Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde Sultan Melikşah, Anadolu Beylikleri ile savaşa başlıyor. İşte Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümde yaşanacaklar…

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU İLK BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın hain bir suikast sonucunda şehit olmasının ardından oğlu Melikşah tahta geçer. Aynı gün Hatunu Başulu'yu da kaybeden Melikşah derinden sarsılır.

Selçuklular dışarıda Bizanslılar ve Fatimi Devleti ile durmadan çatışırken, içerde de Hasan Sabbah’ın başını çektiği Batıniler her tarafa yayılmış halde Selçuklu’yu içten içe kemiriyorlardır.

Melikşah’ın bu yolda en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları ve irfan sahibi kişiler olacaktır. Babasız büyüyen Sencer, Nizamülmülk’ün tedrisatından geçerek idealist bir kahramana dönüşür ve Melikşah’ın fedaisi olmayı başarır.

Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği güçle devlete hakim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Bu haber 1760 defa okunmuştur.