Reklam
  • Reklam
ÜLKÜCÜLERDEN SUÇ DUYURUSU

ÜLKÜCÜLERDEN SUÇ DUYURUSU

Ülkü Ocakları Karaman Şube Başkanı Yusuf Başkocagil, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığının basın açıklamasını paylaştı.

17 Haziran 2017 - 13:59

Ülkücülerden Dinsiz Ve Saygısız Diyenlere Suç Duyurusu dini haber sitesi ve diyanet-sen şube başkanı hakkında suç duyurusu yapıldı. Açıklamada;
    SEN NASIL BİR ZİHNİYETİN KIRINTISISIN MÜFTÜ EFENDİ?
    “Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Konya'da şehit cenazesinde yaşanan olay ve devamında sözde tetikçi basında çıkan haber niteliğinden yoksun iftiralara sert cevap verdi. Kılavuz, şehit cenazesine katılan ülkücülere iftira atan Konya müftüsüne "Sen nasıl bir zihniyetin kırıntısısın Müftü efendi?" diye sordu.
    Açıklamalarıyla Ülkü Ocaklılar'ı hedef alma gafletinde bulunan Konya Müftüsü'ne tepki gösteren Kılavuz, "Ülkü Ocaklı gençlerin şehit cenazesinde taşkınlık yaptığı iftirasını atanlar bunu hangi kaynağa dayandırmaktadır? Ülkücüler dinsizdir diyen haysiyetsiz bu afaroz yetkisini nereden almaktadır? Ülkücüler'e bırakın sözü, din üzerinden iftira atmaya çalışanlar ve sözde sitedeki metnin sahibi her kimse internet cesaretini kenara bırakıp kimliğini açıklamalıdır ki yüreğinin kaç dirhem olduğunu görelim" dedi.
    Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "İslam; kulun kula kulluğuyla birlikte keyfi tekfiri ve riyakarlığa karşı mütevaziliği benimseyen dindir. Bunun içindir ki, İslam'da din adamının görevi dine kabul veya red değil, kişileri doğruya ve güzele yönlendirmektedir. Hele ki, gösteriş dinimizin mütevazilik karşısında neredeyse yok saydığı bir mefhumdur" dedi.
    Konya'da şehit cenazesinde yaşanan olay ve devamında sözde tetikçi basında çıkan haber niteliğinden yoksun iftiralara sert cevap veren Kılavuz yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:
     "Konya'da şehit cenazesinde yaşanan olay ve devamında sözde tetikçi basında çıkan haber niteliğinden yoksun iftiralar yumağının, din anlayışımız ile örtüşen bir tarafı bulunmamaktadır. Şehidimizin cenaze namazını kıldırmak için Konya'daki makamında Akşehir'e giden müftü, cenaze töreni ile politika kürsüsünü karıştırmış olacak ki acısını içine akıtan insanlara üst perdeden nutuk çekmeye çalışmıştır.
    Vatandaşlarımızın tepkisi ile karşılaşınca da olayı Ülkücüler'e ihale etme mücadelesine girişmiş, kendisinin ve birkaç dostunun da yazarları arasında bulunduğu internet gazetesi aracılığıyla Ülkü Ocaklılar'ı hedef alma gafletinde bulunmuştur. Türkiye'de Ülkücü Hareket'in tepkisi ile karşılaşınca da müftülüğün resmi sitesinden yaptığı cılız bir açıklama ile hadiseyi ört bas etmeye çalışmaktadır. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, Ülküdaşlarımızdan şikayetçi olmuştur.
    Konya Müftülüğü'nün sitesinde yer alan açıklamada müftü beyin Ülkücüler'e dinsiz demediği vurgulanmıştır. Peki, Ülkücüler'e dinsiz deme cüretini gösteren sözde medya organında müftü, mensubu olduğu sendika başkanı yazarlık yapmakta mıdır? Ülkü Ocaklı gençlerin şehit cenazesinde taşkınlık yaptığı iftirasını atanlar bunu hangi kaynağa dayandırmaktadır?
    Şehitlerimizin yakınlarının böyle bir söylemi olmuş mudur? Ya değilse müftü yahut söz konusu iftiraların sahipleri kendilerini cenaze zabıtası mı zannetmektedir? Ülkücüler dinsizdir diyen haysiyetsiz bu afaroz yetkisini nereden almaktadır? Bu soruların tamamının cevabı nettir. Söz konusu iftiranın arkasında olanlar, şunu iyi bilmelidir ki Ülkücüler sizler gibi protokol sevdalısı değil vatan ve bayrak ‰şıklarıdır. Ülkücüler bir tek bayrak için, vatan için ve devlet için önde gitmeyi, şehadette birinci olmayı arzularlar. Riya dolu protokoller, düzmece selamlıklar ise Ülkücüler'in değil sizler gibi mikrofon meraklılarının ilgi alanıdır.
    Ülkücüler'e bırakın sözü, din üzerinden iftira atmaya çalışanlar ve sözde sitedeki metnin sahibi her kimse internet cesaretini kenara bırakıp kimliğini açıklamalıdır ki yüreğinin kaç dirhem olduğunu görelim. " Nereden yetişiyor bu Ülkücüler " diye soru soracak kadar Türk-İsl‰m Ülkücüleri'nden bihaber olan zevat, sorunun cevabı gayet açıktır, Ülkücü'nün yetiştiği yer Ülkü Ocakları'dır. Peki, dini şahsi husumetleri için kullanan, toplumu kutuplaştırmaya çalışan sizler nerelerden yetişmektesiniz? Yoksa siz maklubeli toplantıların, aklını kullara kiraya verenlerin kalıntıları mısınız? Din üzerinden menfaat değiştirmenin al‰sını beceriş, söylemde bulunup eylemde geri duruşunuz akıllara ilk olarak bu zihniyetin kırıntısı olduğunuzu getirmektedir.
    Ülkü Ocakları olarak, söz konusu haberin sahibini zerre cesareti ve basireti var ise gerçek kimliğini açıklamaya çağırıyoruz. Konya Müftüsü olan şahısta eğer ki bu aşağılık haberlerin yayınlandığı internet sitesi ile en ufak bir ilişkiye sahip ise yaptığı hatanın farkına varıp istifa etmeli, aksi taktirde Diyanet İşleri Başkanlığı bu hususta gerekeni yapmalıdır.
    Sendikanın il temsilcisi haddini bilmeli, sendikacılığını politikaya tercih edecek ise kendisine başka bir koltuk edinmelidir. Uyduruk ifadelerle Ülküdaşlarımızı şikayet etme yüzsüzlüğünde bulunanlar, dinsiz dediğiniz Ülkücü Hareket'in binlerce şehidi, on binlerce gazi ve mağduru başta olmak üzere yedi yaşındaki çocuğundan yetmiş yaşındaki ihtiyarına kadar her bir ferdi sizden iki dünyada da davacıdır.
    Türk-İslam Ülkücüleri'nin, işinin ehli olup toplumda kargaşa yerine huzuru arzulayan bir din görevlisine sonsuz saygısı vardır. Fakat her kim ki haddini aşar ise hele ki mukaddesatımızı çiğneyerek nefsi için değerlerimizi yok sayar ise işte Ülkücüler'in eli iki cihanda da bu şahsiyetsizlerin yakasındadır.”denildi.

Bu haber 2178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE KESİK BULUNAN BİR KİŞİ CADDE ORTASINDA ÖLÜ BULUNDU
VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE KESİK BULUNAN BİR KİŞİ CADDE...
VÜCUDUNDA ÇEŞİTLİ KESİKLERLE YERDE YATARKEN ÜZERİNDEN OTOMOBİL GEÇEN GENÇ ÖLDÜ
VÜCUDUNDA ÇEŞİTLİ KESİKLERLE YERDE YATARKEN ÜZERİNDEN...