Reklam
Reklam

Ulaştırma Bakanı Karaman-Ulukışla hızlı tren projesini inceledi

Ulaştırma Bakanı Karaman-Ulukışla hızlı tren projesini inceledi

Ulaştırma Bakanı Karaman-Ulukışla hızlı tren projesini inceledi
Editor: Murat Özünal
20 Mayıs 2020 - 22:36

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi'nin Ereğli şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Karaismailoğlu, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Konya'da, Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi'nin Ereğli şantiyesinde inceleme yaparak brifing aldı.

Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, "Konya-Karaman ve Karaman-Ulukışla şantiyelerimizi ziyaret ettik. İlgili arkadaşlarımızdan projenin son durumuyla ilgili bilgiler aldık. Türkiye genelinde mevcut 3 binin üzerindeki şantiyemizde Kovid-19 sürecinde tüm tedbirlerimizi aldık. Şantiyelerimizi yeniden dizayn ettik. Hijyen kuralları, sosyal mesafe gibi tüm tedbirleri alarak işçi ve mühendis arkadaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ediyor. İnşallah bu Kovid-19 sürecini atlatmanın son günlerini yaşıyoruz. Normal hayata dönüş planları yaptığımız bu günlerde inşallah haziran ayında işlerimize daha hızlı bir şekilde sarılıp devam edeceğiz. Ülkemizde demiryolu konusunda büyük bir atılım var. 1200 kilometre olan hızlı demiryolu hattımızı 2023 yılında 5 bin kilometreye çıkarmanın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Kovid-19 sürecini atlattıktan sonra da ülkemiz genelindeki binlerce şantiyemizde çalışan arkadaşlarımızla beraber olmaya devam edeceğiz." dedi.

Bakan Karaismailoğlu'nun ziyaretine Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, AK Parti Karaman İl Başkamı Abidin Çağlayan ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç'da katıldı.

Bu haber 746 defa okunmuştur.