Reklam
Reklam

Ulaştırma Bakanı Karaman Hızlı Treni için yine yılsonu dedi

Ulaştırma Bakanı Karaman Hızlı Treni için yine yılsonu dedi

Ulaştırma Bakanı Karaman Hızlı Treni için yine yılsonu dedi
Editor: Murat Özünal
17 Eylül 2020 - 19:43

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karaman-Konya Hızlı Tren hattının açılışı için yine tarih olarak ‘Yılsonu’ dedi. 

Temeli 2014 yılında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı hemşerimiz Lütfi Elvan tarafından atılan ve aradan geçen 6 yıla karşın ulaşıma bir türlü açılamayan Karaman-Konya Hızlı Tren hattının açılışı için zaman zaman görevdeki Ulaştırma Bakanları tarih vermelerine rağmen hat bir türlü söylenen tarihlerde ulaşıma açılamıyor.

Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Niğde İl Başkanlığını ziyaretinde, Bakanlık ve hükümet olarak ülkenin her yerinde ulaştırma ve altyapı noktasında çok değerli yatırımlar yaptıklarını söyleyerek Karaman-Konya arasındaki Hızlı tren hattının açılışını bu yılın sonunda yapacaklarını tekrarladı.

Bakan Karaismailoğlu, devam eden karayolu ve hızlı tren hatlarının son durumlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hızlı trenle ilgili de yine Konya-Karaman-Ulukışla, Aksaray-Ulukışla-Yenice hatlarımızda çalışmalar devam ediyor. İnşallah Konya-Karaman'ı bu yılsonu faaliyete almayı, Karaman-Ulukışla tarafını önümüzdeki yıl, Aksaray-Ulukışla-Yenice kısmını da önümüzdeki günlerde ihale etmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu haber 6018 defa okunmuştur.