Reklam
Reklam

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TURİB) Kayıt İşlemleri Başladı

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TURİB) Kayıt İşlemleri Başladı

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TURİB) Kayıt İşlemleri Başladı
Editor: Murat Özünal
14 Kasım 2019 - 09:36

Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) Yatırımcı Kayıt İşlemleri ayrıntıları hakkında Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş şu ifadelere yer verdi:

“5174 sayılı "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 53 üncü maddesi çerçevesinde tanzim edilen 27.02.2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS) tek bir borsa çatısı altında işlem görebilmesini teminen 2018 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'nin (TÜRİB) faaliyete geçtiğini ve şuanda alım satım işlemlerinde aktif olarak kullanıldığını söyledi.

TÜRİB'in faaliyete geçmesi ile birlikte tüm ELÜS alım satım işlemleri yalnızca TÜRİB bünyesinde yapılmakta, ELÜS'lerin alım satım işlemleri yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın http://www.turib.com.tr adresinden erişilecek "TÜRİB İşlem Platformu" üzerinden doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirilmektedir" dedi.

Karaman Ticaret Borsası ile TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI A.Ş. (TÜRİB) ile acentelik sözleşmesi imzalayan Borsa Başkanı Ekrem Çavaş yatırımcıların lisanslı depodaki ürünlerin alım satımı için bugüne kadar çiftçi ve yatırımcı olmak üzere yaklaşık 2.000 kişinin  kaydını yaptıklarını ve hala mısır hasadını yapmayanların biran önce Karaman Ticaret Borsasına müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları gerektiği tekrar duyurdu.

Yapmanız gerekenler;

Gerçek Kişi için gerekli evraklar:

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-Adres teyidi için geçerli sayılan belgelerden herhangi biri (ikametgah İlmühaberi veya adınıza kayıtlı elektrik, su, doğal gaz faturası vb.)

-Aracı Kurum veya Banka’dan alınacak yatırım hesabını gösterir belge (Elüs hesap bilgi formu)

Tüzel kişi için Gerekli evraklar:

-Kuruluş İlanının yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesi örneği

-Ticaret Sicilinden alınan Faaliyet Belgesi örneği

-Vergi Levhası örneği

-İmza Sirküleri

İstenilen evraklarla birlikte Karaman Ticaret Borsasına başvurarak, Türib kaydınızı yaptırmaktır.

Bu haber 927 defa okunmuştur.