Reklam
Reklam

Transanatolia Heyecanı Karaman’da Yaşanacak

Transanatolia Heyecanı Karaman’da Yaşanacak

Transanatolia Heyecanı Karaman’da Yaşanacak
Editor: Murat Özünal
13 Ağustos 2020 - 09:55

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle 15-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek TransAnatoliaRallyRaid’in bir durağı da Karaman olacak.

Dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden olan TransAnatolia, 10. yılında yerli yabancı katılımcılarına 2 bin 850 kilometrelik rotası ile unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

İlk etap Kuzu Yaylası’nda 

41’i motosiklet, 31’i 4x4 otomobil, 4’ü SSV, 4’ü ATV’den oluşan 80 araç, 16 Ağustos sabahı Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan verilecek start ile macera dolu yolculuğa çıkacaklar.  Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçecek ekipler, Bolu Abant, Haymana, Tuz Gölü rotası ile Karaman'a ulaşacaklar. Bolkar Dağları’ndaki zorlu etaplardan sonra ise benzer bir dönüş rotasıyla İstanbul Şile'de parkuru tamamlayacaklar. 

Dünyaca ünlü isimler bir arada 

Şu ana kadar kayıt yaptıran sporcular arasında İngiltere, İtalya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden motorsporları dünyasında çok iyi tanınan isimler yer alıyor.

Bu isimlerden bazıları ise şöyle; motosiklet kategorisinde Dakar yarışçılarından Fransız Xavier De Soultrait, İtalyan AlessandroBotturi, 2019 TransAnatolia birincisi İtalyan Maurizio Gerini, Fransız Adrien Van Beveren, Fransız RedBull pilotu CamilleChapeliere ve 2 kez İtalya Şampiyonu olan JacopoCerutti.

Bu haber 1104 defa okunmuştur.