Reklam
Reklam

TOKİ'nin Karaman'da Devam Eden Yatırımlarında Son Durum Ne?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bugüne kadar Karaman'da birçok projeyi hayata geçirdi.

TOKİ'nin Karaman'da Devam Eden Yatırımlarında Son Durum Ne?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bugüne kadar Karaman'da birçok projeyi hayata geçirdi.

TOKİ'nin Karaman'da Devam Eden Yatırımlarında Son Durum Ne?
Editor: Sultan Akbulut
30 Mart 2021 - 15:00

TOKİ , Karaman merkezde yapımı tamamlanan 1, 2, 3, 4 ve 5. etap projeleri ile Piri Reis Vadisi'de dahil toplamda 4 bin 41 konutla birçok vatandaşı ev sahibi yaptı. Şuan ise 6. ve 7. TOKİ inşaatları devam ediyor. Bu inşaatların tamamlanmasıyla birlikte bin 175 yeni konut daha Karaman'a kazandırılmış olacak.

TOKİ Karaman merkezin dışında Ayrancı'da 64, Sarıveliler'de 96, Ermenek'te 120, Başyayla'da 48 konut, Yeşildere'de 137, Sudurağı'nda ise 115 adet Tarımköy konutu inşaa etti. Ayrıca Karaman merkezde 12 adet Sevgi evi, 500 kişilik yurt yaptı. Bu konutların içerisinde ise okul, cami ve sosyal donatılarda inşaa edildi.

TOKİ ayrıca Karaman'da 300 yataklı Karaman Devlet Hastanesi'nin yapımını da tamamlayarak hizmete açarken 15 bin kişi kapasiteli şehir stadyumunun inşaatı da bitme aşamasına geldi.

TOKİ'den alınan bilgilere göre Başkanlık, Türkiye'nin dört bir yanında inşa ettiği yatay mimarili sosyal konutlar ile dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor.

TOKİ ayrıca Kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu hizmet binalarını protokoller çerçevesinde yapan, sağlık hizmetlerinin daha modern şartlarda verilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ile iş birliğinde hastaneler de inşa ediyor.

Toplu Konut İdaresi'nin Karaman'da devam eden yatırımlarının son durumuyla ilgili olarak gazetemizin yaptığı araştırmaya göre TOKİ'nin resmi internet sayfasında şuanda Karaman'da inşaat aşamasında olan 7 projesi bulunuyor.

İnşaat aşamasında olan bu projelerin isimleri ve son durumları ise şöyle;

Karaman Merkez Kırbağı 256 Adet Konut ile Adaiçi Genel Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı işi yüzde 94 bitme aşamasında,

Karaman İli Başyayla ilçesi Başköy Mahallesi 75 adet Konut ve 1 Adet Büfe İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi yüzde 43 seviyede,

Karaman ili Merkez ilçesi Kırbağı Mahallesi 364 Adet Konut, 1 adet 8 dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet cami inşaatı ile Altyapı ve Çevre düzenlemesi işi yüzde 38 seviyede,

Karaman İli Ermenek İlçesi Güllük Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 156 adet Konut inşaatı ile Altyapı ve Çevre düzenlemesi işi yüzde 22 seviyede,

Karaman İli Merkez ilçesi Kırbağı Mahallesi 811 adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi yüzde 11 seviyede,

Karaman ili Merkez ilçesi Akçaşehir beldesi 142 konut, 2 dükkanlı Ticaret, 1 adet cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yüzde 6 seviyede,

Karaman İli Merkez İlçesi Aktekke Mahallesi Millet Bahçesi inşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi ile Karaman ili merkez ilçesi Bölükyazı Köyü 265 adet Konut ve 1 adet Cami inşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi henüz başlamayan projeler arasında yer alıyor.

Bu haber 2967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum