Reklam
  • Reklam
TİCARET BORSASI ODA-BORSA İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
Reklam

TİCARET BORSASI ODA-BORSA İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ Oda-Borsa İstişare Toplantısına katıldı

12 Şubat 2018 - 11:53

Saat:18:00’e kadar süren toplantıda söz alan Ekrem Baştuğ, Lisanslı depoculuğa karşı olmadıklarını, Karaman’da herhangi bir kuruluş tarafından Lisanslı depoculuk kurulmadığını fakat çevre illerden 4 adet Lisanslı depo kuruluşunun     Karamanımızda  iş yeri açtığını dile getirerek; Bilindiği üzere Devletimiz Lisanslı depocular için gelir vergisi stopajı, borsa tescili ücreti ve taşıma desteğinden muaf tutulmuştur.
    Ancak; Lisanslı depoculara sağlanan bu hak sayesinde normal, küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında 30 fark çıkmaktadır ki bu sebepten dolayı ile de üreticimiz, çiftçimiz avantajı ile Lisanslı depoları tercih etmektedir.
    Sürekli istihdam yaratmaya çalışan hükümetimiz bu sorun nedeni ile yeni işsizleri yaratması kaçınılmaz olacaktır ve çoğu esnaf arkadaşlarımız iş yerlerini kapatarak evine dönecektir.
    Ben Karaman Ticaret Borsası Başkanı ve aynı zamanda bir esnaf olarak Lisanslı depoculara tanınan imkanların küçük ve orta ölçekli iş yeri sahiplerine de tanınmasını ve hükümetimizin bunun için bir adım atmasını temenni ediyorum dedi.

Bu haber 1877 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA,
KARAMAN'DA, "DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ" KUTLANDI
İYİ PARTİ TAŞELİ’YE ÇIKARTMA YAPTI
İYİ PARTİ TAŞELİ’YE ÇIKARTMA YAPTI