Reklam
Reklam

Taşınmazın Açık Artırma İlanı

Taşınmazın Açık Artırma İlanı

Taşınmazın Açık Artırma İlanı
Editor: Murat Özünal
04 Ağustos 2020 - 15:05

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 2047 Ada, 3 Parsel, KIRBAĞI Mahalle/Köy, C Blok 4 Nolu Bağımsız Bölüm parsel üzerinde bulunan Zemin + 4 Katlı apartmanın 1. Katında bulunmaktadır. Karaman Belediyesi 18.04.2000 tarih ve 1/6-6 sayılı esas yapı ruhsatı ile inşasına başlanılmıştır. Keşif konusu daire doğu, kuzey ve batı olmak üzere üç cephelidir. Bina dış cephesi siding kaplamalıdır. Isı yalıtımı yapılmış olan daire doğalgazlı kalorifer ısıtmalıdır. 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, kömürlük ve tuvaletten teşkil edilen daire yaklaşık olarak 118,00 m² dir. (Karaman Belediyesi 12.10.2000 tarih ve 10/4 sayılı Yapı Kullanım Belgesi ve onaylı projesinden). Dairenin iki adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlardan bir tanesi camekan ile kapatılmıştır. Odaların zemin kaplaması ahşap parke döşeme kaplamasıdır. Kapılar ahşap kapı, pencereler PVC penceredir. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarları (WC, banyo) fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır. Mutfakta mutfak tezgâhı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgâh altı dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Borçlu hissesi tamdır.

Adresi : Gevher Hatun Mah. Sakarya Cad. No:16-C-4 Merkez Karaman

Yüzölçümü  : 873,37 m2

Arsa Payı : 1/10

İmar Durumu  : Ayrık nizam bodrum hariç 5 kat yapılaşma koşullarında konut alanında kalmaktadır. TAKS:0,30'u geçemez.

Kıymeti : 163.027,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler  : Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü  : 16/09/2020 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü  : 14/10/2020 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/387 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bu haber 947 defa okunmuştur.