Reklam
  • Reklam
SURİYELİLER ARTIK RESMEN VATANDAŞ
Reklam

SURİYELİLER ARTIK RESMEN VATANDAŞ

KARAMAN’DA 400 SURİYELİ YAŞIYOR

17 Kasım 2017 - 14:21 - Güncelleme: 17 Kasım 2017 - 14:41

SURİYELİLER ARTIK RESMEN VATANDAŞ
KARAMAN’DA 400 SURİYELİ YAŞIYOR
    Göç İdaresi’ne başvuran Suriyeli, verilen dosya numarasını Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesindeki ilgili bölüme girdiğinde, “Vatandaş olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz” yazılı mesajı gördü.
    Türkiye’ye sığınan 3 milyona yakın Suriyeli’nin bir bölümünün Türk vatandaşlığına alınmasıyla ilgili süreç geçen yıl başladı.
    Türk vatandaşlığına alınacak 300 bin Suriyeliden en az 120 bini bir yıl içerisinde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’e başvurdu. İlk etapta vatandaşlık verilecek 7 bin Suriyeli ise sonuçları beklemeye başladı. 
    Vatandaşlık başvurularından ilk olarak Geçici Eğitim Merkezleri’ndeki mültecilere eğitim veren öğretmenlere öncelik verilirken, öncelikli olan diğer kişilerin de beyaz yakalılar olarak tabir edilen grup olduğu öğrenildi. Başvurularını bulundukları illerdeki Göç İdaresi Müdürlüklerine yapan Suriyeliler, kendilerine verilen bir dosya numarasıyla süreci Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden takip etmeye başladı.
    KARAMAN’DA 400 SURİYELİ
    Türkiye’de kayıtlı olarak yaşayan yaklaşık 2 milyon 750 bin Suriyeli, T.C vatandaşı olursa bunların 1 milyon 500 bini seçimlerde oy kullanma hakkına sahip olacak. Buna göre Karaman’da da geçen yıl verilerine göre 400 Suriye’linin yaşadığı öğrenildi.
 


 

Bu haber 3954 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'Lİ BAŞKAN ADAY EGE:
CHP'Lİ BAŞKAN ADAY EGE: "SÖYLEMLERLE, RESİMLERLE DEĞİL ÇÖZÜM...
KARAMAN’DA KÖK HÜCRE AİLE PROJESİ SEMİNERİ YAPILDI
KARAMAN’DA KÖK HÜCRE AİLE PROJESİ SEMİNERİ YAPILDI