Reklam
Reklam

Sınıf Mahkeme Salonu Oldu

Sınıf Mahkeme Salonu Oldu

Sınıf Mahkeme Salonu Oldu
Editor: Murat Özünal
03 Aralık 2019 - 15:17

Karaman Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ‘Adalet Bölümü’ öğrencileri için dizayn edilen mahkeme salonunda duruşma gerçekleşti.

Karaman Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Adalet Bölümü’nde okuyan öğrenciler, okullarındaki duruşma salonunda hâkim, savcı, avukat, mübaşir, sanık, davacı ve izleyici olup yargılama yapıyor.

Duruşmaya Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’da katıldı. 

Cübbelerini giyerek hâkim, savcı, avukat olan öğrenciler, mahkeme salonundaki yerlerini alarak celseyi başlattı. Duruşmaya katılan başsavcı, hâkim ve diğer misafirler ise izleyici koltuklarına oturdu. Senaryoda bir sanığın düğün gecesinde bir bayanı bıçakla yaralaması ve darp etme konusu ele alındı. Mübaşir tarafından salona çağrılan taraflar yerlerini alarak hâkimin sorularını cevapladı. Temsili mahkemede taraflar, tarafların tanıkları dinlendikten sonra hâkim kararı açıklayarak sanığa 6 Yıl 3 Ay hapis cezası verildi ve mahkeme sona erdi.

Daha sonra Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler tarafından okul konferans salonunda “Kariyer Günleri” kapsamında öğrencilere konferans verildi.

Bu haber 4501 defa okunmuştur.