Reklam
Reklam

Rektör Akgül'den Gaziler Günü mesajı

Rektör Akgül'den Gaziler Günü mesajı

Rektör Akgül'den Gaziler Günü mesajı
Editor: Murat Özünal
18 Eylül 2020 - 09:48

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyu bağımsızlığını ve istikbalini tehdit eden her saldırıya büyük bir cesaret ve kararlılıkla karşı koyan aziz milletimiz; vatanını, bayrağını ve özgürlüğünü her şartta koruyarak gelecek nesillere emanet etmeyi başarmıştır. 

Var olma mücadelesini her şeyin üstünde tutarak bu onurlu mücadeleyi şehitlik makamı ve gazilik rütbesiyle taçlandıran milletimiz, 1071'de Anadolu'nun kapılarını açıp bu toprakları vatan haline getirirken olduğu gibi, Çanakkale'de ve İstiklal Harbinde ölüm kalım mücadelesi verirken de, 15 Temmuz'da devletinin bekası için destan yazarken de aynı ruh ve inançla hareket etmiştir.

Bu vatan ve onun taşıdığı tüm değerler şehit ve gazilerimizin bizlere en büyük emaneti ve binlerce yıllık geleneğimizden süzülüp gelen, nesilden nesile aktardığımız en yüce kutsalımızdır. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkmak, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak şehit ve gazilerimize karşı en asli görevimizdir.  

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha gözünü kırpmadan canını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, halen hayatta olan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”


Bu haber 633 defa okunmuştur.