Reklam
Reklam

Öztoprak Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı'na katıldı

Öztoprak Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı'na katıldı

Öztoprak Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı'na katıldı
Editor: Murat Özünal
13 Şubat 2020 - 16:24

Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Emre Öztoprak Girişimcilik, Mentorluk Ve Staj İş Birliği Protokolü İmza Töreni ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında "Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü" imzalandı.

TOBB'un sosyal tesislerinde düzenlenen imza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay katıldı.

TOBB Karaman Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Emre Öztoprak da imza törenine katılarak odamızı temsil etti.

Türkiye'de girişimcilikte farkındalığın artmasını sağladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, girişimci olmayı popüler hale getirdiklerini ve birçok değerli projeye öncülük ettiklerini kaydetti.

 Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmasında; ülkenin ve milletin refahı, zenginliği için girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Girişimciler ne kadar güçlüyse, ekonomi de o derece güçlü ve rekabetçi olur. Yeni fikirler, dünyayı değiştiren inovasyonlar, hep gençlerden çıkıyor. İşte bu nedenle, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi misyon edindik." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin gençlerini daha donanımlı hale getirmek için birlikte çalışacaklarını aktaran Hisarcıklıoğlu, zenginleşmek için bugünün ve geleceğin gençlerini daha donanımlı hale getirmek için çaba harcanması gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü imzalandı.

Bu haber 1054 defa okunmuştur.