Reklam
Reklam

“Ordumuza Güvenmek, Destek Olmak ve Birlik Olma Günüdür”

“Ordumuza Güvenmek, Destek Olmak ve Birlik Olma Günüdür”

“Ordumuza Güvenmek, Destek Olmak ve Birlik Olma Günüdür”
Editor: Murat Özünal
28 Şubat 2020 - 20:39

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık ve esnaflar Mehmetçiğe destek verdi.

Başkan Küçükcicibıyık, yaptığı açıklamada, şehit olan askerlere Allah’ta rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

Vatanımızı terörist unsurlardan korumak amacı ile Suriye’nin İdlib kentinde bulunan askerlerimize dün gece Suriye rejim güçleri ve işbirlikçileri tarafından yapılan hain ve alçak saldırıyı nefretle kınadıklarını ifade eden Küçükcicibıyık, Türk milletinin vatanı uğruna her şeyini feda etmekten dün çekinmediği gibi bugünde çekinmeyeceğini aktardı.

Küçükcicibıyık, “Sağduyu ile ülkemize ve ordumuza güvenmek, destek olmak ve birlik olma günüdür. Hain saldırı da 33 vatan evladımız şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı askerlerimize de Allah’tan şifa diliyoruz. Türk milletini başı sağ olsun diyoruz. Bu alçak saldırıya ordumuzun Türk silahlı kuvvetlerimizin muhataplarına anladığı dilden ve misliyle cevap vereceğine yürekten inanıyoruz. Onlara Allah’tan yar ve yardımcı olmalarını diliyoruz” dedi.

Danış Kitabevi Sahibi Mustafa Danış ise “Akşamki olan olaylar askerlerin şehit olması bizleri derinden üzmüştür. Bu noktada askerimizin polisimizin her zaman arkasındayız, destekçileriyiz. Fakat bu olayların bir an önce bitmesini istiyoruz. Bizi büyük bir savaşa doğru itiyorlar. Hem Suriye’de büyük bir kaosa doğru itiyorlar. Bu Rusya’da olur Amerika’da olur, İsrail’de olur. Bizin burada metanetli olmamız gerekiyor. Ama görünen o ki savaşa doğru yavaş yavaş gidiyoruz. Bu savaşta Müslüman’ın Müslüman kanı akıtmaması gerekir. Bir an önce Esad’la yada ülkemizdeki siyasilerle birleşip ordumuza desteğimizi açıklamamız gerekir” ifadelerine yer verdi.

Esnaf Halis Çalışkan da “Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırı da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Acısı büyük olan ailelere de sabırlar diliyoruz. Ülkemizin ve ordumuzun her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu. 

Bu haber 714 defa okunmuştur.