Reklam
Reklam

Ödüller sahiplerini buldu

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor.

Ödüller sahiplerini buldu

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor.

Ödüller sahiplerini buldu
Editor: Necati Ermiş
20 Haziran 2019 - 11:28

MEDAŞ sorumluluk sahasında bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Karaman ve Nevşehir illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisinde düzenlediği “Genç Fikrin Enerjiye Dönüşsün Proje Yarışması” tamamlandı.

11 üniversiteden katılım sağlanan yarışmaya 25 Şubat – 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında 30 adet proje başvurusu yapıldı.

Öğrencileri tarafından sunulan projelerden, ön eleme sonucunda 12 projenin finale kaldığı belirtildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında dereceye giren ilk üç proje Enerjim, Akıllı Enerji Sokağı ve Yapay Şahin isimli projeler oldu.

Dereceye giren ilk üç proje ve ön elemeyi gecen diğer 9 proje sahiplerine 19.06.2019 tarihinde Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın katılımlarıyla Dedeman Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda plaket ve ödülleri verildi

Yarışma ile ilgili Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK,” "Üniversitelerimizi artık bütün ilim yuvaları olarak bütün alanlarda görmeyi arzuluyoruz. Görmeye de başladık. Çok yoğun bir şekilde bunu söyleyebilirim. Mesela sabah üniversitemizden temsilciler vardı, tarımla ilgili zirvede. Üniversitelerimiz olmadan teknolojide kolay kolay adım atamayız. Bu bir gerçek. Dünyada da bizde de böyle. MEDAŞ da bunun sonucunda güzel bir projeye imza atmış. Gençlerimiz hem teknolojik veya matematiksel düşünme yönleri gelişince üretime ya da yeni fikirlere açılma kabiliyetleri artıyor, bir taraftan. Bir taraftan da bu fonksiyonları yerine getiren kurumlarımızda ileride faydalı olacak elemanlar yetiştirilmiş oluyor" dedi.

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ise, "AR-GE'ye verdiğimiz önem kapsamında bu yıl bir çalışma düzenledik. Bu yarışmayı düzenlerken ki amacımız gerek bölgemizdeki üniversitelerde gerekse okuyan öğrencilerimizden; okuyan, çalışan araştıran, düşünen arkadaşları teşvik etmekti. Eğer kafalarında bir fikir varsa bunun yazıya dönüşmesiydi, eğer ki uygulanabiliyorsa, uygulamaya alınmasıydı. Amacımız bu arkadaşlarımızı tanımaktı. Umarım gelecekte de bunlarla uzun soluklu çalışma imkanımız olur. İkinci amacımız ise bu arkadaşlarımızın kendisini geliştirmesine imkan sağlamaktı. Çünkü inanıyorum gençlerin önüne ne kadar açarsak ne kadar teşvik edersek o kadar daha ileriye giderler" diye konuştu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Konya Valisi Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK, Konya Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cem ZORLU, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bayram SADE ve Konya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Dağ verdi.

Bu haber 773 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum