Reklam
Reklam

Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının ikincisi yapıldı

Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının ikincisi yapıldı

Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının ikincisi yapıldı
Editor: Murat Özünal
16 Ekim 2020 - 14:46

Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce tüm ilçelerde yapılması programlanan “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın ikincisi Başyayla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirildi. 

İlçeye bağlı köylerdeki muhtarlar ve üreticilerle tarımsal konularda istişarelerin yapıldığı toplantıda; çiftçilerimizin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda bölgede uygulanabilecek tarımsal projeler ele alındı. 

Toplantıya Başyayla Kaymakamı Koray Çelik, Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek, İl Müdürümüz Yusuf Şahinbaş, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Canlı, İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Selman Cambolat, Başyayla Ziraat Bankası Müdürü Hüseyin Küçükambarcı Muhtarlar ve Çiftçiler katıldı.

Toplantıda ilçede yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerimizin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” ve “Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında % 25 çiftçi katkılı macar fiği tohum dağıtımı ile ilgili bilgiler verdi.

İlçedeki tarımsal desteklemelerin miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü Şahinbaş, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini belirtti.

Daha sonra İl Müdürü Yusuf Şahinbaş ve Belediye Başkanı Ahmet İPEK beraberindeki heyetle birlikte Kışla köyünde bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Bakanlığımız yatırım programından uyguladığı hayvancılık projesine ait işletmede incelemelerde bulundu.Ziyaret Kooperatif Başkanı Ahmet Koraş’ın kooperatif çalışmaları hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

Bu haber 1587 defa okunmuştur.