Reklam
Reklam

Milletvekilleri Madencilerin Sorunlarını Dinledi

Milletvekilleri Madencilerin Sorunlarını Dinledi

Milletvekilleri Madencilerin Sorunlarını Dinledi
Editor: Murat Özünal
11 Eylül 2020 - 23:36

Maden işçilerinin sorunlarını dinlemek, bir takım ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ermenek ilçesine gelen İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ve Mersin Milletvekili Behiç Çelik, beraberinde İyi Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu ve İl Teşkilatı, Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, İyi Parti Ermenek İlçe Başkanı Kamil Koçdayı ve İlçe Teşkilatı, Ermenek Belediyesi Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte ilk olarak Pazar yeri esnafına ziyarette bulunarak Pazar esnafına hayırlı işler temennisinde bulundu.

Daha sonra Belediye hizmet binasına da bir ziyarette bulunan Milletvekilleri ve beraberindeki heyet burada bir süre sohbet ettikten sonra İlçede 12 gündür Maden ocaklarında haklarını almak için grevine devam eden maden çalışanlarımızın sorunlarını gündemde tutmak ve sorunlarına çözüm aramak için bir araya geldi.

Yine maden ocaklarının sorunlarına çözüm aramak ve sorunlarını gündemde tutmak amacıyla ilçeye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman İl Örgütü, CHP Ermenek İlçe Başkanı Mustafa Bozcu ve İlçe Teşkilatı, Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan ve beraberindeki heyet İyi Partili heyetle bir araya geldi. Burada Milletvekilleri ve Belediye Başkanları birer konuşma yaparak, Maden çalışanlarımızın sorunları dinledi. 

Hep bir ağızdan Maden Çalışanlarının haklarının alınacağına dair ve her zaman için işçinin, emekçinin Haklarını alıncaya kadar yanlarında olduklarını belirtiler. Maden çalışanları ise bu ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken yanlarında olan herkese teşekkür ettiklerini belirti.

Maden ocaklarındaki temaslarını gerçekleştiren Milletvekilleri ve berberindeki heyet Güneyyurt kasabasına bir ziyarette bulundu. 

Ardından Geçtiğimiz Temmuz ayında Başyayla ilçesinin Bozyaka Köyündeki Şehit Mustafa Ahmet Demir’in Baba ocağını ziyaret etti ve taziyelerini iletti. Daha sonra Göktepe Kasabasına geçen heyet, burada İyi Parti Belde Başkanlığının açılışına katıldıktan sonra ilçeden ayrıldılar.

Bu haber 1072 defa okunmuştur.