Reklam
Reklam

Kuzey Karaman Turizm Aksının Geliştirilmesi Projesi Çalışmaları Başladı

Kuzey Karaman Turizm Aksının Geliştirilmesi Projesi Çalışmaları Başladı

Kuzey Karaman Turizm Aksının Geliştirilmesi Projesi Çalışmaları Başladı
Editor: Murat Özünal
16 Haziran 2020 - 10:15

Karaman İl Özel İdaresi, MEVKA ve Gazi Üniversitesi (KUTEM) Karaman turizmine katkı için bir araya geldi.

Mevlana Kalkınma Ajansı, Gazi Üniversitesi KUTEM ve İl Özel İdaresi; İlimiz Turizmine büyük katkı sağlayacak olan ‘Kuzey Karaman Turizm Aksının Geliştirilmesi’ projesi için işbirliği yaparak bir araya geldi. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) Genel Sekreteri İhsan BostancI, Konya Bölge Sorumlularından Çakan Tanıdık ve Karaman Bölge Yetkilisi Doğan Ali Onuralp; Gazi Üniversitesi KUTEM (Kent İçi Ulaşım Teknolojileri Erişebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi) Merkez Müdürü Doç. Dr. Hayri Ulvi, Merkez Müdür Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Kürşat Yıldız ve Öğretim Üyesi Dr. Harun Koçak ile İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü yetkileri proje kapsamında bir araya gelerek incelemelerde bulundular.

Proje hazırlığı Gazi Üniversitesi KUTEM tarafından yapılarak MEVKA ve İl Özel İdaresi tarafından ortak eş zamanlı finansmanı sağlanacak olan ‘Kuzey Karaman Turizm Aksının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında Taşkale İncesu Mağaraları, Tahıl Ambarı, Manazan Mağaraları ve Değle Ören Yerini ziyaret ederek proje kapsamında yapılacak olan karşılama merkezleri, peyzaj ve gezinti alanlarında incelemelerde bulunan yetkililer, hayata geçirilecek olan proje ile birlikte İlimiz Turizminin gelişmesi ve canlanmasına büyük katkı sağlanacağını belirttiler.


Bu haber 2039 defa okunmuştur.