Reklam
Reklam

Kurban bağışları için son 3 gün

Kurban bağışları için son 3 gün

Kurban bağışları için son 3 gün
Editor: Murat Özünal
27 Temmuz 2020 - 14:14

Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kurban vekaletleri yurt içi ve yurt dışı olarak kabul edilecek.

Yurt içi bu yıl 1050 TL, yurt dışı ise 850 TL olarak belirlendi. Yurt içinde 50 bin, yurt dışında 100 bin olmak üzere toplam da 150 bin hisse ile organizasyonu gerçekleştirilecek.

Kurban bağışı veren bağışçımıza vekaleti aldıklarına dair bir bildirim yapılacak. Kesim yapıldıktan sonra ise bütün bağışlar video ve noter huzurunda kayıt altına da alınacak. Bağışçılarımızın isimleri her bir kurban üzerinde teker teker okunmakta ve vekaletler, o kurbanı kesen kasaba verilmektedir. İletişim kanallarıyla kesim ile ilgili geri bildirimde bulunulmaktadır. Bütün süreçler sıhhatli ve hijyenik şartlarda, İslami usule uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Kurban etinden yaklaşık, yurt içi ve yurt dışında toplam 4 milyon insan faydalanacak. 152 yıllık merhametin çınarı Kızılay'ın sizlerin güveniyle devam eden seyri seferinde bu kurban organizasyonumuzun bereketli geçmesini diliyoruz.

Çarşamba günü akşama kadar Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığına gelerek, www.kizilay.org.tr veya 168  çağrı merkezini  arayarak kurban bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığı: 0338 213 11 50” denildi. 

Bu haber 961 defa okunmuştur.