Reklam
Reklam

Kur'an bülbülleri madalyalarını aldı

Madalya Töreni düzenlendi

Kur'an bülbülleri madalyalarını aldı

Madalya Töreni düzenlendi

Kur'an bülbülleri madalyalarını aldı
Editor: Murat Özünal
03 Mayıs 2019 - 11:05

Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip ortaokulu Müdürü Mehmet Üzüm, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Sevim Şahin ve Hasan Şahin rehberliğinde   ‘Kuran Okuma Bayramı ve Hafızlığa Başlangıç Programı Madalya Töreni’ Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Konferans salonunda öğrenci ve velilerin salonu dolduran yoğun katılımıyla büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

‘Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ Hadis-i Şerifi gereğince Kur’an eğitimi almak üzere İmam Hatip Ortaokulunu tercih eden öğrenciler Kuran yolunda ilerlemek için gayret ettiler. Öğrencilerin bu gayretini taçlandırmak için düzenlenen program sözlerin en güzeli olan Kur’an- ı Kerim tilavetiyle başladı. İlgi ile izlenen programda; ilahilere, namaz tiyatrosuna, İmam hatipli olmak gösterisine, hadislere,  semazen gösterisine ve madalya törenine yer verildi.

Yetişmelerinde büyük emekleri olan öğretmenleri tarafından hafızlığa başlayan öğrencilere Başarı madalyaları takıldı.  Programdaki bütün öğrencilere bu güne kadar yetişmesinde büyük emeği gecen anne -babaları tarafından madalyaları takıldı Madalya töreninde duygusal anlar yaşandı. İnşallah öğrenciler kuran nuruyla evlerini süsleyecekler.

 Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Orta Okulu’ndan yapılan açıklamada, “Kuran sevgisinin çocuklarımızın kalplerinde yer etmesini, Kuran ayetlerinin hayatlarında bir rehber olmasını temenni ediyoruz. Amellerimizden ve dillerimizden kuran ayetlerinin düşmemesini, yüce kelamın baş tacımız olmasını, Kur’anın dünyada ve ahirette beraatımıza vesile olmasını diliyoruz” denildi. 

Bu haber 697 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum