Reklam
Reklam

KUNTOĞLU; “DEĞİŞEN DİNAMİK BİR DÜNYADA EĞİTİMİN STATİK KALMASI DÜŞÜNÜLEMEZ”

KUNTOĞLU; “DEĞİŞEN DİNAMİK BİR DÜNYADA EĞİTİMİN STATİK KALMASI DÜŞÜNÜLEMEZ”

KUNTOĞLU; “DEĞİŞEN DİNAMİK BİR DÜNYADA EĞİTİMİN STATİK KALMASI DÜŞÜNÜLEMEZ”
Editor: Uyanış Haber Merkezi
13 Haziran 2018 - 17:17

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından planlanan 9-22 Haziran tarihleri arasında okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalar Programına katıldı.
Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret eden İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğretmenlerle birlikte EBA üzerinden canlı yayınlanan MEB Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’in yılsonu değerlendirmesini yaptığı konuşmasını dinledi.

Daha sonra öğretmenlere hitaben konuşan İl Müdürü Kuntoğlu, her geçen gün hızla değişen dünyada eğitim sisteminde de değişikliklerin kaçınılmaz olduğunu belirterek “Değişen dinamik bir dünyada eğitimin statik kalması düşünülemez. Eğitimde de değişim zorunludur.” diyerek liselere geçişte uygulanan sınav sistemi ve müfredat değişikliği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milli eğitim kapsamında birlik ve beraberlik içerisinde ortaya konan güzel örneklerin uygulanması bakımından örnek uygulamalar havuzuna değinen Kuntoğlu, nitelikli çalışmaların artarak devam etmesi için örnekliğin öneminden bahsetti.

Proje okulları, spor ve güzel sanatlar liselerinin öneminden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, tamamlanan eğitim öğretim yılı ile ilgili değerlendirmelerin ardından öğretmenlere iyi tatiller temennisinde bulunarak yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik etti.

Okul Öncesi, İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında bilgilerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla yapılacak Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı, ilk haftası öğretmenlerin kendi okullarında olmak üzere ikinci haftası da istemeleri halinde farklı il/ilçelerdeki okullarda tamamlanabilecek.

Bu haber 1467 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum